zielona_szkola18  Soczewka- wieś leżąca 11 kilometrów od Płocka, na drugim brzegu Wisły, powitała nas piękną pogodą. Po przyjeździe do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Mazowsze” i zakwaterowaniu, udaliśmy się na obiad. Po obiedzie zwiedzaliśmy najbliższe otoczenie ośrodka, były gry i zabawy oraz pierwsze próby spektakli przygotowywanych na Festiwal Teatralny 2010. Pierwszy dzień pobytu zakończyła dyskoteka. 
   W czasie tygodniowego pobytu uczniowie każdej klasy zwiedzili Płock- odwiedziliśmy Muzeum, w którym zgromadzono zbiory sztuki secesyjnej, Katedrę, zobaczyliśmy pomniki Józefa Piłsudzkiego i Władysława Broniewskiego- Honorowych obywateli miasta Płocka oraz najstarszą szkołę w Polsce, w której teraz ( po modernizacji i rozbudowie) znajduje się Liceum Ogólnokształcące.

Read More
   Wszystkie klasy brały udział w ścieżce dydaktycznej historyczno-przyrodniczej, którą zorganizowała dla naszych uczniów pani dyrektor miejscowej szkoły.
   Razem z nauczycielką historii mówiły o początkach wsi, o jej założycielach i dziejach na przestrzeni wieków, pokazując przy tym zdjęcia, mapy i szkice. Następnie oprowadzały po wsi pokazując co ciekawsze obiekty.
  W czasie pobytu uczniowie mieli też dwie godziny zajęć plastycznych- w czasie jednej godziny szkicowali miejscowy Kościół, a na drugiej malowali szkice farbami. Najlepsze prace uczniów można obejrzeć w naszej szkolnej Galerii.
   Pobyt w Soczewce pozwolił także wszystkim na przygotowanie się do Festiwalu Teatralnego. Uczniowie ćwiczyli teksty, dyskutowali o strojach i dekoracjach.
Było także ognisko ze śpiewami, które w pewnym momencie zawaliło się (jak to ognisko), wzbudzając zachwyt ilością wyrzuconych w niebo iskier i wzbudzając popłoch u co bardziej bojaźliwych dzieci...
Były zabawy, gry terenowe, rozmowy z wychowawcami...aż nadszedł piątek i wróciliśmy do Zielonki.

                                                                                                                                                                                                                                            Tamara Kostencka