Za oknami świeci słońce, dni stają się coraz dłuższe, a świat zdaje się zapraszać do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Ulegając tym namowom, uczniowie szkoły podstawowej porzucili sale lekcyjne, aby przeżyć niezapomniane chwile na Zielonej Szkole w Polanicy Zdroju.

Od 18.05 do 22.05 mieliśmy okazję zwiedzić najciekawsze zakątki Kotliny Kłodzkiej. Już pierwszego dnia odwiedziliśmy Wambirzyce zwane polską Jerozolimą i słynące zarówno ze swej bazyliki, jak i ruchomej szopki. Do zadumy skłoniła nas wizyta w Kaplicy Czaszek, zaś spacer po Parku Zdrojowym w Dusznikach pozwolił odprężyć się nieco i zapoznać z tym urokliwym miasteczkiem. Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzanie Papierni, w której mogliśmy nie tylko poznać historię papiernictwa, ale też uczestniczyć w procesie czerpania papieru.

Read More        Kolejne dni poświęciliśmy odkrywaniu sekretów przyrody. Zdobyliśmy Szczeliniec i poznaliśmy legendy tłumaczące pochodzenie niezwykłych form skalnych. Odwiedziliśmy Błędne Skały, które oczarowały nas i zachwyciły; wsłuchaliśmy się w szum tajemniczych, porośniętych mchami lasów… W programie Zielonej Szkoły nie mogło też zabraknąć wizyty w Skalnym Mieście! Spędziliśmy tam cały dzień, chodząc po labiryntach wyrzeźbionych z piaskowca i pływając po naturalnym jeziorze położonym wysoko pośród skał.

Popołudnia również obfitowały w liczne atrakcje. Należały do nich spacery po Polanicy Zdroju; pełnowymiarowy basen hotelowy, z którego mogliśmy korzystać wedle życzenia oraz boiska do gry w piłkę. Wieczory spędzaliśmy na wspólnych grach i zabawach, zaś ich urozmaiceniem była dyskoteka i spotkanie grillowe z ogniskiem, podczas którego podsumowaliśmy zdobyte wiadomości i podzieliliśmy się wrażeniami.
 Wspaniała atmosfera i dobra zabawa towarzyszyły nam nie tylko tego wieczoru i z pewnością pozostaną w naszej pamięci jako wspomnienie tej wyjątkowej Zielonej Szkoły!

Katarzyna Bandulet