Aktualności

20151218 162146"Już słychać kolędy,
Już pachnie świętami…
Syn Boży się rodzi,
By zamieszkać z nami."

Uczniowie klas 1-3 tradycyjnie już wzięli udział w inscenizacji Jasełek. Cała uroczystość odbyła się 18 grudnia w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. Na dużej scenie, w pięknych strojach i z kolędą na ustach nasi mali aktorzy przenieśli nas w czasie do biednego Betlejem, gdzie na sianie narodził się mały Jezus. Przywitali go pasterze, Trzej Królowie złożyli mu dary, a nad spokojnym snem Dzieciny czuwały zastępy małych aniołków. Niezwykłe wzruszenie, duma i radość malowały się na twarzach zaproszonych gości, gdy patrzyli na uśmiechnięte buzie i zaróżowione z przejęcia policzki naszych aktorów.

            Zanieśmy ten uśmiech i szczerą radość dzieci do naszych domów, gdzie w blasku świec, obok pięknie ubranej choinki zasiądziemy do wigilijnej kolacji życząc sobie zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

M.Hebda-Łuczkiewicz

,,Zapaliła się gwiazda promienna na wschodzie,
I rozbrzmiewa radosna nowina,
Że w ubogiej stajence Bóg się dzisiaj narodził,
Mały Jezus najświętsza dziecina"

jaselka 2014 085Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Początku jasełek można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Pierwsze w historii jasełka miał wystawić sam św. Franciszek z Asyżu już w 1223 roku w skalnej grocie w Greccio, później zwyczaj ten przejęli jego zakonnicy i rozprzestrzenili po całym świecie. Sama nazwa ,,jasełka” pochodzi o staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób.
Nieodłącznym elementem wieloletniej tradycji Niepublicznej Szkoły Aktywności Twórczej stało się niezwykłe widowisko pod rozgwieżdżonym niebem nawiązujące do narodzin Jezusa. W tym roku nie zabrakło oczywiście tradycyjnie Maryi z Józefem oraz towarzyszącym im aniołów, pasterzy i trzech królów, a także diabłów i Heroda. Do Dzieciątka przybyli również przedstawiciele władzy-wójt, policjant, lekarz, nauczyciel, taksówkarz, murarz. Jasełkom towarzyszyło śpiewanie przepięknych, polskich kolęd.
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas wyzwalający chwilę refleksji, wzruszenia, a przede wszystkim radości. I właśnie w taki nastrój wprowadziło nas to przedstawienie jasełkowe, które stworzyło magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Występ okazał się być niezapomnianym przeżyciem zarówno dla aktorów-uczniów klas 0-3, dla widzów, czyli pozostałych uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do galerii

Katarzyna Mioduszewska

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
ks. Jan Twardowski

jaselka 2013 51Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen magii, czarów, radości i piękna. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie troski i miłości. To w te dni, zapatrzeni w roziskrzoną choinkę, w uśmiechnięte twarze naszych bliskich odkrywamy sens życia. Jednocześnie te właśnie Święta, jak żadne inne, skłaniają nas do zadumy, zamyślenia i wspomnień.
Tradycyjnie w jasełkach wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły, klasy 0-3, pełni wdzięku i uroku mali aktorzy. Przedstawili opowieść o Bożym Narodzeniu według Wandy Chotomskiej okraszoną kolędami i pastorałkami. Dzieci wystąpiły w pięknych strojach, wykonanych przez babcie, mamy i ciocie. Nad stajenką błyszczała gwiazda, a w oddali widać było Giewont, pod którym spali pastuszkowie. Do Dzieciątka przybiegły wesołe aniołki, przybyli z dalekiej drogi dostojni Trzej Królowie, pastuszkowie i dzieci z prezentami.
Była radość, było wzruszenie, była moc! Występ okazał się być niezapomnianym przeżyciem zarówno dla nas, dla naszych dzieci, jak i ich rodziców, babć i dziadków.
Dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

Hanna Bogusz

jaselka 01Czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia wypełniony jest składaniem życzeń, dzieleniem się opłatkiem, wspólnym kolędowaniem oraz przedstawieniami jasełkowymi. 19 grudnia 2012 roku cała społeczność Szkoły Aktywności Twórczej zebrała się w Sali Widowiskowej w Zielonce, aby wspólnie obejrzeć spektakl świąteczny przygotowany przez uczniów klas 0 – 3. Gości, rodziców i uczniów powitali Pani Dyrektor Tamara Kostencka i Przewodniczący Zarządu Fundacji Wychowanie Przez Sztukę, Pan Mariusz Samoraj. Ksiądz prałat Mieczysław Stefaniuk pobłogosławił zgromadzonych i złożył świąteczne życzenia.

Występ rozpoczął się sceną w piekle, kiedy diabły dowiadują się, że na świat przyjdzie Zbawiciel, który może narobić im nie lada kłopotów. Bies udaje się do Heroda, aby przekonać go do zgładzenia Dziecięcia. Jednak w tą cudowną, pełną magii noc Bożego Narodzenia święta rodzina otoczona jest opieką licznych aniołów, pasterzy oraz dzieci, którzy nie pozwolą na wyrządzenie krzywdy Jezuskowi. Aby tradycji stało się zadość trzej Królowie również pokłonili się Nowonarodzonemu Chrystusowi i przynieśli dary.

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją jasełek, dlatego już dziś zapraszamy na kolejne widowisko jasełkowe przygotowane przez uczniów SAT w grudniu 2013.

Magdalena Sas

jaselka2011"To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku.”

To wieczór magią osnuty. Za chwilę choinka zapłonie, a na jej szczycie cherubin niosący radosną nowinę zasiądzie. Blask świeczek złotem pokój otuli, a z kąta kolęda popłynie: Cicha noc, święta  noc…
Nim czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł w naszych domach, 20 grudnia  w Sali Widowiskowej Miejskiego Gimnazjum w Zielonce nasi najmłodsi uczniowie tradycyjnie już wzięli udział w inscenizacji Jasełek. Świąteczna sceneria, piękne kostiumy, a przede wszystkim mali aktorzy zachwycili wszystkich zaproszonych na ten wzruszający bożonarodzeniowy spektakl. Z przejęciem patrzyliśmy na nich na tle betlejemskiej szopki, w półmroku i ciszy. Małe i promienne anioły czuwały nad świętą rodziną, pastuszkowie przybyli śpiesznie, aby powitać narodzonego Jezusa, dostojni Trzej Królowie złożyli dary u stóp dzieciątka.  Radość i wzruszenie malowały się na twarzach widzów spoglądających na szczerość małych aktorów, a śpiewane przez nich kolędy dotykały serc.„To właśnie tego wieczoru zło ze wstydu umiera, widząc, jak silna i piękna jest Miłość, gdy pięści rozwiera.”

Magdalena Skibińska

jaselka2010Zatrzymajcie się na chwilę  w gonitwie codziennych spraw
Uciszcie Wasze myśli,

Jeśli uda wam się wsłuchać w ciszę swej duszy,
To na pewno usłyszycie  pukanie do drzwi…

 Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych. “Jasełka”- widowisko związane z Bożym Narodzeniem,  wzorowane jest na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. To właśnie Św. Franciszek z Asyżu uznawany jest za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych.

Słowo „jasełka” oznacza żłób, czyli rodzaj drabinek, jeszcze dziś stosowanych, które służą do zadawania karmy bydłu i koniom. Stawia się je także w lasach, by podkarmiać zwierzynę łowną. W żłóbku został złożony Chrystus po swoim narodzeniu.Read More

 „Tyle było już Jasełek, 
tyle Lulaj tyle Gloria
Pastorałek i pasterek, 
a tak jest mi jakby wczoraj.”               

 21 grudnia w Sali Widowiskowej Miejskiego Gimnazjum w Zielonce najmłodsi uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już wzięli udział w inscenizacji Jasełek. Mieliśmy przyjemność gościć księdza prałata Mieczysława Stefaniuka, Rodziców dzieci i ich bliskich.

Uczniowie wraz z wychowawcami do występu przygotowywali  się kilka tygodni. Piękna scenografia, która wykonała pani Ania Biały, wyszukana oprawa muzyczna, kolorowe stroje, a przede wszystkim nasze maluchy przeżywające magię Bożego Narodzenia, były powodem, dla którego warto było nas obejrzeć w tym szczególnym dniu.

Aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez swoich rodziców  prezentowali się doskonale. Cała scena wypełniona była aniołkami, śnieżynkami ,które śpiewały kolędy i pastorałki. Nie zabrakło świętej Rodziny, pastuszków i Trzech Króli, którzy z daleka nieśli dary dla Maleńkiej Dzieciny. Występ okazał się być niezapomnianym przeżyciem zarówno dla nas, dla naszych milusińskich, jak i ich rodziców.

Dziękujemy! Do zobaczenia za rok!                                                                              

 Hanna Bogusz

 

      Boże Narodzenie to czas nadziei i pokoju. Jak co roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu jasełkowym. Gościliśmy  księdza prałata Mieczysława Stefaniuka, burmistrza Adama Łossana oraz Rodziców dzieci i ich bliskich.

Tym razem przedstawienie rozpoczęło się w piekiełku, gdzie w rytm mocnej muzyki skakały diabliki i diabełki. Mimo iż wraz z Herodem starały się usilnie przeszkodzić Małej Dziecinie, to wokół niosła się dobra nowina. Dzieciąteczko przyszło na świat, by obdarzać ludzi miłością.

Dzieci wystąpiły w pięknych strojach, wykonanych przez babcie, mamy i ciocie.  Nad stajenką błyszczała gwiazda. Do Dzieciątka przybiegły wesołe aniołki, przybyli dostojni Trzej Królowie, pastuszkowie i dzieci z prezentami.

Występ uświetniły wspaniale zaśpiewane kolędy i pastorałki. Było wzruszenie, były nawet łzy.

Na cały 2009 rok życzyliśmy sobie wszystkiego najlepszego: radości, miłości, rodzinnego ciepła, nadziei i ufności.

     Na pewno się spełni!

                                                                                                          Hanna Bogusz

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 20 grudnia, odbyło się w szkole spotkanie wigilijne. Naszymi gośćmi byli ksiądz prałat Mieczysław Stefaniuk, burmistrz miasta Zielonka pan Adam Łossan oraz Rodzice naszych uczniów.

Read MoreNajmłodsi uczniowie z klas 0-3 wprowadzili nas w podniosły nastrój przedstawieniem jasełkowym. Wzruszały nas śpiewane kolędy i pastorałki. Dziewczęta z klasy IV zaśpiewały kolędę ?Cicha noc? w języku angielskim. Po przedstawieniu wspólnie dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wiele radości, zdrowia i miłości. Świąteczny poczęstunek był okazją do wzajemnych spotkań i rozmów.

To był wieczór pełen wzruszeń.