Aktualności

piknik09 2014  001Jak co roku we wrześniu w SAT odbył się Festyn Rodzinny. Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach. Na odwiedzających rodziców i dzieci czekało wiele atrakcji. Można było obejrzeć pokaz Judo, spróbować sił jako rzeźbiarz lub malarz pod okiem profesjonalisty. Na Zumbę tradycyjnie zaprosiła nasza pedagog Pani Ela. Gry i zabawy dla dzieci i rodziców przygotowane przez Pana Tomka i Panią Hanię sprawiły wszystkim wiele radości. Pan Zbyszek Pachulski kolejny raz zasadził z dziećmi cebulki kwiatowe, które na wiosnę umilą nam ogród. Natychmiastowe zdjęcia rodzinne to kolejna z atrakcji, przygotowana dzięki Panu Marcinowi Macukowi. Kolaż ze zrobionych zdjęć niebawem zawiśnie w szkole. Choć pogoda nam nie sprzyjała wszyscy wyszli zadowoleni i syci zarówno duchowo jak i cieleśnie dzięki smacznym kiełbaskom z grilla. Serdecznie zapraszamy na kolejny festyn już wiosną.

Zobacz galerię zdjęć

Joanna Kaczyńska-Walczak

festyn rodzinnyn 2015 096Kultywując SATowską tradycję wspólnie z rodzinami spędziliśmy poniedziałkowe popołudnie posilając się smakowitościami z grilla oraz bawiąc na 

festyn rodzinnyn 2015 151

przedstawieniach przygotowanych przez klasy młodsze.

1 czerwca 2015 uczciliśmy nie tylko Dzień Dziecka, ale również Dzień Matki i Ojca zarazem. Jeszcze przed pojawieniem się pierwszych gości, dzieci wszystkich klas od „zeróweczki” po klasę szóstą stanęły wspólnie do zabaw przygotowanych specjalnie na tą okazję.

Tego dnia odłożyliśmy na bok rywalizację, aby lepiej zintegrować się ze sobą. Po małej, słodkiej niespodziance przygotowanej przez szkołę, każda klasa miała za zadanie jak najsprawniej wykonać szereg poleceń prowadzącego. Na początek był to „latający dywan”. Dzieci wyznaczone do reprezentowania klasy miały bez schodzenia z rzeczonego dywanu obrócić go na drugą stronę. Wszystkie klasy poradziły sobie bezbłędnie.

festyn rodzinnyn 2015 037

Więcej emocji dostarczyły „fiszki”. Całe klasy stojąc bark w bark z kolegami i koleżankami miały nie opuścić dzielących je kartek, podczas na pozór prostych zadań. Na medal spisała się klasa 4B nie popełniając praktycznie żadnego błędu i działając jednogłośnie.


festyn rodzinnyn 2015 003Zwieńczeniem klasowej współpracy było stworzenie podpisów za pomocą rąk kolegów i koleżanek trzymających w rękach niezbędne narzędzia. Efekty tej konkurencji zaskoczyły również dyrekcję, której podpis składała jedna z klas J

W czasie krótkiej przerwy na grillowane kiełbaski, klasy starsze rozegrały mini mecz w ringo. Pojawiający się coraz liczniej goście zebrali się na widowni, aby nakarmić oczy występami szkolnych „karateków”. Można było zobaczyć również pokaz umiejętności ich mistrza - sensei Marcina.

Po pokazie krótką część artystyczną zainaugurowała grupa szkolnego koła teatralnego. Najmłodsze klasy w formie przedstawienia uczciły pamięć rodziców z okazji ich święta.

Na koniec jeszcze my dorzucamy się z garścią najlepszych życzeń nie tylko dla dzieci, ale ich wspaniałych rodziców.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Piotr Litkowicz

pikni            W minioną sobotę w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny, czyli coś dla ducha, coś dla ciała. Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji, takich jak: szczudła, wspólne zabawy z chustą animacyjną czy warsztaty plastyczne i ceramiczne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się lekcja Zumby, poprowadzona przez naszą panią pedagog, Elę Grzegorek oraz pokaz tańca Dziecięcej Akademii Tańca. Dodatkową zabawę zapewnili nam Mali Einsteini, którzy w magiczny sposób przenieśli nasze dzieci w czasy poszukiwaczy złota. Na wytrwałych i aktywnych uczestników czekały smaczne kiełbaski i drobne upominki. A wszystko to działo się pod błękitnym niebem, w ciepłych promieniach wrześniowego słońca, na ul. Krzywej 10. Zapraszamy pod ten adres, tu zawsze dzieje się coś ciekawego.

Monika Hebda-Łuczkiewicz

Zobacz galerię zdjęć lub zajrzyj na naszą stronę na Facebook'u

... rzecz o pucharze i wojnie balonowej.

piknik2Jak co roku zgodnie z naszą SAT-owską tradycją spotkaliśmy się z rodzicami i ich podopiecznymi na wspólnym pikniku. Pogoda zrobiła nam niespodziankę i po ulewnych piątkowych deszczach słońce rozpaliło powietrze gorącym żarem. Wymarzona aura na piknik.

Jako, że miałem niewątpliwą przyjemność zapewnić atrakcje podczas tego pamiętnego popołudnia, wszystkie konkurencje zostały pomyślane tak aby pozwalały próbować swoich sił i możliwości wielokrotnie zapewniając sprawną wymianę osób pomiędzy stacjami. Większość zadań miało na celu sprawdzenie jak dzieci współpracują z rodzicami, a od sprawnej komunikacji zależał wynik końcowy.

Read More

piknik1Podziękowania należą się sędziom, w których wcielili się nasi nauczyciele pełniąc również role animatorów rekreacji, napełniając wszystkich uczestników optymizmem i entuzjazmem do wzmożonych starań.

Przez cały czas trwania konkurencji na straży przysmaków grillowych stały P. Magda Sas oraz P. Joanna Stępień dzielnie zastępując P. Marka pochłoniętego w tym czasie organizacją dużej imprezy badmintonowej. Jakość była utrzymana na 110% - chyba wszystkim smakowało ;)

Tuż obok stołów suto zastawionych sałatkami i grillowymi specjałami nowo pojawiających się uczestników pikniku witała tablica wraz z kartami punktowymi oraz pucharem – którego zagadkę znają wyłącznie dzieci ;)

Otóż w trakcie naszego roku szkolnego nasze dzieci rywalizowały na wybranych przerwach w spotkaniach piłkarskich na Sali gimnastycznej. Do ogłoszonej Lidze SAT mogły brać udział z dzieci klas 1-3. Prezentowany puchar jest zwieńczeniem sportowych zmagań i będzie przechodzić z rąk do rąk każdego roku jako symbol zaangażowania w życie sportowe naszej szkoły. Wyniki zostaną opublikowane na naszej stronie wraz ze zdjęciami z ceremonii dekoracji drużyny zwycięskiej.

Ale co z tymi BALONAMI zapytacie – to nasza atrakcja niespodzianka, którą podsunęła Pani Hania Bogusz. Po obu stronach zawieszonej siatki znalazły się dzieci wraz z kawałkami materiałów, które miały posłużyć do chwytania i wyrzucania balonów napełnionych wodą. Ponieważ atrakcyjność i widowiskowość nie była najlepsza, postanowiliśmy zmodyfikować nieco zasady i od tej pory zawodnicy mogli swobodnie przerzucać się bombami wodnymi. Zabawa nabrała tempa, a obserwatorzy i kadra nie nadążali z donoszeniem mokrej amunicji. Piknikowy klimat został zdefiniowany przez nagie stopy uczestników bitwy co najlepiej widać na zamieszczonych zdjęciach z imprezy na szkolnym facebook'owym profilu.

Cały festyn został zwieńczony krótkim spotkaniem towarzyskim w siatko-ręko-nogę, czyli grę dowolną polegającą na przebiciu piłki na stronę przeciwnika czymkolwiek i jakkolwiek w trzech odbiciach. Konkurencja nie tyle dziwna co bezpieczna dla rodziców, którzy aktywnie włączyli się w rywalizację. Piłka szybowała i spadała, a gdyby nie gwizdek końcowy sędziego grze nie byłoby końca. Tak ochoczo grający tatusiowie mogliby rozegrać następnym razem mecz pokazowy rozpoczynający kolejny festyn...

Pomysł rzucony – czekam na odzew pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz więcej zdjęć

Do zobaczenia po wakacjach.

Piotr Litkowicz

festyn 109Nie padało, nie wiało – było ciepło. Pogoda w sam raz na piknik. Już kilka minut po 10:00 pojawili się pierwsi rodzice z dziećmi. Najpierw wszyscy uczestnicy przechodzili na boisko, gdzie bawili się na sportowo i na wesoło.

Największą popularnością cieszył się rzut jajkiem i jego łapanie przez rodzica i dziecko. Rozbitych jajek było baaaardzo duuużo – ale ile było przy tym śmiechu!

Wśród zajęć innych niż sportowe odbyły się warsztaty bębniarskie. W świat muzyki bębnów dla dzieci wprowadził nas pan Krystian Tyrański. Zajęcia uroczyście rozpoczęła p. Tamara Kostencka, bębniąc ile sił w rękach. Dzieci i dorośli, którzy brali udział w warsztatach byli zachwyceni...

Pobyt na festynie umiliła nam Nina Chodaczek ze swoim mini recitalem.

A jeżeli ktoś się bardzo zmęczył, lub wyszedł z domu bez śniadania, mógł zjeść kiełbaskę z grilla i sałatką oraz napić się kawy lub herbaty (z pysznym pączusiem).

Kto nie był – niech żałuje. Ale następny piknik już w czerwcu- zapraszamy!

 

 

piknik04Piknik Rodzinny /22.09.2012/ w Szkole Aktywności Twórczej, zaczął się szaro i zimno. Uczestnicy zbierali się powoli. No i zaczęło się.piknik01

Na początek Pan Paweł poprowadził muzyczną rozgrzewkę w parach. Rozgrzewali się wszyscy: i duzi, i mali, nauczyciele i dzieci, rodzice i wszyscy chętni. Od razu zrobiło się cieplej i radośniej.

Już z werwą, dzieci wraz z rodzicami ruszyły do zmagań przy koszu, bramce, linie, szczudłach... Jak zwykle wiele śmiechu towarzyszyło pięcioosobowym nartom.piknik02

Naszym gościem specjalnym była Pani Sylwia Wypchło – Perzyńska, konserwator dzieł sztuki. Pani Sylwia zaprezentowała nam swoje dzieła, mogliśmy obejrzeć kilka obrazów jej wykonania. Poprowadziła również warsztaty złotnictwa, które cieszyły się ogromnym powodzeniem u dzieci. Nasi uczniowie z zapałem i pasją złocili przy pomocy specjalnych „papierków" o szlachetnej nazwie – szlagmetal - różne formy gipsowe. Już po paru minutach na stole świeciły wspaniałe cudeńka, które jak promyki słońca rozjaśniły nam dzień.

A na boisku działo się, oj działo... Przeciąganie liny Ciało Pedagogiczne kontra Rodzice wywołało wiele radości. Niestety przegraliśmy z kretesem 1:2. No cóż. Zbierzemy siły i w czerwcu odbijemy pałeczkę. Dzieci też próbowały zwyciężyć, na szczęście skończyliśmy remisem.

Read More

piknik05

Pani Renata Tenerowicz ogłosiła akcję plenerową pt." Malujemy pejzaż miejski". Chętni z wielkim zaangażowaniem machali pędzlem po płótnie, korzystając cennych wskazówek Pani Renaty. Wspólne dzieło było imponujące.

piknik03Głównym punktem programu był Rodzinny Bieg Po Zdrowie. Bieg składał się z 5 stacji, przy których trzeba było wykonać wylosowane zadania. Te były i fizyczne, i umysłowe. Po powrocie na metę należało wypowiedzieć hasło, które zostało odnalezione na ostatniej stacji. Wszyscy walczyli wspaniale.

Zwycięzcą tego turnieju została Rodzina Leszczyńskich w składzie: mama, tata, Ada i Tymon, drugie miejsce wywalczyła Lena Sławińska wraz z mamą, a trzecie Rodzina Szyszko, w osobie mamy i Zuzi. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i słodkie batony. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!

Ponieważ wszystkie dzieciaki spisały się fantastycznie, zostały nagrodzone pięknym, złotym medalem i oczywiście batonem!

piknik06Następnym punktem programu, który również cieszył się powodzeniem był Teatr Plastyczny Pajęczyny, który poprowadził Pan Mariusz Samoraj. Nasi Milusińscy z zapałem przeplatali kolorowe nitki, aż powstała piękna, kolorowa pajęczyna. Brawo Dzieciaki!

Oczywiście, jak zawsze, cały czas działał nasz grill-bar pod egidą Pana Marka i Pani Tamary. Można było nabrać sił podczas pałaszowania kiełbasek, kanapeczek ze smalczykiem... Uff ile to kalorii!!! Na deserek zaś pyszne, mięciutki, słodziutkie, posypane cukrem lub polane lukrem paczusie.

Dziękujemy za wspólną, fantastyczna zabawę!

Niech żałują Ci, którzy nie byli!!!

Hanna Bogusz

piknik2011Piknik Rodzinny w Szkole Aktywności Twórczej był okazją do spotkania uczniów, ich rodzin, nauczycieli i przyjaciół placówki. W słoneczne, sobotnie przedpołudnie teren wokół Szkoły był pełen gwaru i wesołej zabawy. Uczestnicy Pikniku mieli okazję do udziału w różnego rodzaju grach i zabawach jak np. turniej rycerski, rzuty do kosza, bieg w workach, wyścigi na piłkach, czy przeciąganie liny. Każdy kto chciał mógł także wziąć udział w konkursie plastycznym lub podziwiać wystawione przez uczniów hobby. Czego tu nie było!? Klocki Lego, dinozaury, pamiątki z wakacji, prace plastyczne, a także militaria cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieciaki z dumą prezentowały swoje zbiory.

Przez cały czas trwania Pikniku na uczestników czekały rozpalone do czerwoności grille, a na nich pyszne, pieczone kiełbaski.

Dzięki aktywnemu udziałowi rodziców, uczniów i nauczycieli, wspaniałej pogodzie Piknik Rodzinny był bardzo udany.

M. S.