Aktualności

W dniu 4 kwietnia odbył się sprawdzian po szkole podstawowej przeprowadzony w kl.6. Zawierał 25 zadań sprawdzających umiejętności uczniów w zakresie czytania, pisania, rozumowania, wykorzystywania wiedzy w praktyce oraz korzystania z informacji. Rozwiązując prawidłowo wszystkie zadania uczeń mógł uzyskać 40 punktów. Do sprawdzianu przystąpiło w naszej szkole 8 uczniów kl. 6 uzyskując średni wynik 33,75

Szczegółowe wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły są następujace: 

  • 1 uczeń – 38 punktów
  • 2 uczniów – 37 punktów
  • 2 uczniów – 35 punktów
  • 1 uczeń – 34 punktów
  • 1 uczeń – 29 punktów
  • 1 uczeń – 25 punktów

Średni wynik uzyskany przez naszych uczniów – 33,75. 

Dla porównania podajemy inne lokalne wyniki:

  • średni wynik uzyskany przez uczniów szkół gminy Zielonka – 27,02
  • średni wynik uzyskany w pow. wołomiński – 25,12
  • średni wynik uzyskany w woj. mazowieckie – 26,35

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wynikami sprawdzianu zamieszczonymi na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie http://www.oke.waw.pl.

12. maja w Szkole Aktywności Twórczej, jak co roku o tej porze, mieliśmy okazję „pobawić się” w teatr. Na każdym korytarzu, w każdej klasie „roiło się” od aktorów. Jedni bardziej, inni mniej zdenerwowani powtarzali swoje kwestie. Trema przed występem sprawiała, że niektórzy do ostatnich chwil zastanawiali się czy będą w stanie pokonać stres i bezbłędnie odegrać swoje role.

Festiwal rozpoczęli najmłodsi aktorzy SAT. Uczniowie klasy 1 i 2 przedstawili wzruszający spektakl o poszukiwaniu przyjaźni - „Przygody Wojtusia i Onyszka”. Po chwilach refleksji nastąpiły salwy śmiechu z racji kolejnych przedstawień utrzymanych w konwencji kabaretu. I tak można było zobaczyć: „Bajki z uśmiechem” w wykonaniu klasy 3, „Bogowie naszych czasów” - spektakl klasy 4 nawiązujący do mitologii. Piątoklasiści w swoim „Kabarecie” ukazali mechanizmy rządzące reklamą, nie tylko telewizyjną. Byli też „Sprzedawcy marzeń” z klasy 6, a gimnazjaliści przypomnieli różne oblicza miłości w sztuce. Przedstawienia klasowe zakończyli uczestnicy koła teatralnego, którzy odjechali „Bajkowym pociągiem”. Na koniec Festiwalu chłopcy z klasy 6 przygotowali dla publiczności niespodziankę w postaci krótkiej lekcji języka niemieckiego.

Wielu aktorów wystąpiło na scenie SAT. Gościliśmy bohaterów bajek, były też całkiem „poważne” mitologiczne postaci. W tym jednym dniu uczniowie stali się aktorami, bohaterami, gwiazdami, nagradzanymi gromkimi brawami, serdecznym uśmiechem i wyrazami uznania całej publiczności.Wszystkie przedstawienia sprawiły widzom mnóstwo radości, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejny Festiwal Teatralny SAT.

„Za rok tu powrócimy
i znów w teatrzyk się pobawimy”

Praca konkursowaW piątek, 28.04.2006, odbyło się podsumowanie Festiwalu Naukowego Szkoły Aktywności Twórczej. Jest to cykliczna impreza, mająca na celu przybliżanie uczniom współczesnych metod i problemów występujących w nauce. Festiwal naukowy składa się z konkursu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz pikniku naukowego podczas, którego następuje rozstrzygnięcie konkursu, a towarzyszą temu wykłady zaproszonych gości. Tematem tegorocznego Festiwalu Naukowego SAT były "Alternatywne źródła energii". Nasza impreza została objęta honorowym patronatem przez: Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, dr Leszka Juchniewicza oraz Burmistrza Miasta Zielonka, pana Adama Łossana.

Read More

dr Leszek JuchniewiczKonkurs dla uczniów cieszył się sporym powodzeniem, nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe były prezentowane przed szkołą. Prace, które nie uzyskały nagród znalazły się na wystawie w Galerii na Strychu. Nagrody ucznom wręczał dr Leszek Juchniewicz, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Po rozstrzygnięciu konkursu odbyły się prelekcje zaproszonych gości. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz multimedialne programy edukacyjne.

mgr Ewa DrostePani Ewa Droste z Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku gdzie znajduje się polskie reaktor atomowy Maria mówiła o róznych rodzajach energii i sposobach uzyskiwania prądu elektrycznego. Przedstawiła porównanie kaloryczności różnych materiałów oraz ekonomiczne aspekty uzyskiwania energii ze szczególnym uwzględnieniem energii jądrowej.

prof Tadeusz SkośkiewiczPan prof dr hab Tadeusz Skośkiewicz zachwycał uczniów doświadczeniami związanymi z temperaturą, sprężaniem i rozprężaniem gazu oraz zachowaniem nadprzewodników ochłodzonych ciakłym azotem. Zwrócił uwagę na zakres temperatur w jakim odbywa się ludzka egzystencja oraz ten, który jesteśmy w stanie uzyskać w labolatorium.

Pan Bartłomiej Kornatowski przedstawił uczniom, relację z wyprawy naukowej na Islandię, wyspę, na której ze względu na sprzyjające warunki geofizyczne powszechnie wykorzystuje się energię geotermalną. Uczniowie dowiedzieli się jak zbudowana jest pompa cieplna i skąd biorą się gejzery. Prelekcji towarzyszyły piękne pejzarze z Islandii.

W konkursie dla uczniów nagrodzono następujace prace:

Kategoria GIMNAZJUM

I miejsce Konrad Chojnowski, Piotr Kuciński, Krzysztof Michalczyk ze Szkoły Aktywności Twórczej 

Kategoria GIMNAZJUM

Kategoria klasy 4-6

I miejsce Jan Sobieski ze Szkoły Aktywności Twórczej

II miejsce Aleksandra Trusińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce

III miejsce Angelika Ciok ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce

III miejsce Krystian Ciok ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce

 

Kategoria Klasy 0-3

I miejsce Michał Zbroziński, Paweł Grochowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach

I miejsce Barbara Susicka ze Szkoły Aktywności Twórczej

II miejsce Anna Makowska ze Szkoły Aktywności Twórczej

II miejsce Rafał Jemiołkowski ze Szkoły Aktywności Twórczej

III miejsce Dominik Powsiński, Karolina Królikowska, Paulina Perzanowska ze Szkoły Podstawowej w Majdanie

 

Wyróżnienia:

Jarosław Litwin, Mateusz Matusia, Filip Wnęk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Markachi

Mateusz Żochowski ze Szkoły Aktywności Twórczej

Natalia Kamińska ze Szkoły Aktywności Twórczej

Aleksandra Kotowska, Marlena Cieślak ze Szkoły Podstawowej w Majdanie

W dniu 05.04.2006 roku, w Szkole Podstawowej nr 3 w Zielonce, odbyły sięMistrzostwa Gimnastyczne, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły.  W klasyfikacji indywidualnej, swoimi osiągnięciami poszczycić się mogą:

Magda Matysek z klasy 1 - III miejsce
Adam Siemieniak z klasy 2 - III miejsce

6 kwietnia odbył się etap diecezjalny II Olimpiady Wiedzy Religijnej dla gimnazjalistów poświęconej osobie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali Jagoda Kozyra i Piotr Kuciński, który zajął 11 miejsce.

31 marca na szkolnym apelu wspominaliśmy Ojca Świętego Jana Pawła II, który rok temu odszedł do Domu Ojca. "Został z nami" - takie było hasło apelu, bo choć nie ma Go już wśród nas, to jesteśmy przekonani, że patrzy na nas z góry i ciągle nam błogosławi.

Dwaj narratorzy: Konrad Chojnowski i Piotr Kuciński z III klasy gimnazjum przybliżali nam historię pontyfikatu polskiego Papieża. Ich wypowiedzi przeplatane były fragmentami dokumentów i wypowiedzi Jana Pawła II, czytanymi przez uczniów klasy szóstej, oraz fragmentami poezji Karola Wojtyły recytowanymi przez Dominikę Noskiewicz i uczniów klasy czwartej. Profetyczny wiersz Juliusza Słowackiego o słowiańskim papieżu przypnmniała Magda Rosa.   

Usłyszeliśmy też głos naszego Ojca Świętego wzywający Duch Świętego do odnowienia "oblicza ziemi, tej ziemi" oraz Jego słowa skierowane do młodych ludzi, w których zapewniał, że do nich należy przyszłość Polski i Kościoła.Spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem "Barki" - piosenki, która już zawsze będzie się kojarzyła z Janem Pawłem II. Akompaniował nam Maciek Kobus.

Niech ta rocznica nie będzie tylko wzruszającym wspomnieniem historycznego wydarzenia, lecz zaproszeniem do pójścia drogą, którą wskazał nam papież Jan Paweł II.

W polskim systemie oświaty funkcjonują obecnie dwa rodzaje oceniania - wewnątrzszkolne i zewnętrzne. Ten pierwszy, co podkresla nazwa, jest kształtowany wewnątrz szkoły, z uwzględnieniem jej specyficznych uwarunkowań programowych, organizacyjnych i środowiskowych. Dostarcza on w pełni wartościowych informacji o wynikach kształcenia, ale ich porównywalność, co oczywiste, kończy się na poziomie danej szkoły.

Zobiektywizowanych i porównywalnych w skali całego kraju informacji o osiągnięciach uczniów dostarcza natomiast system oceniania zewnętrznego, oparty na dziewęciostopniowej skali staninowej będącej skalą jakości kształcenia szkoły, opracowanej przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. 

Read More

wyniki_2005_6
wyniki_2005_gh
wyniki_2005_gm


Jak karnawał, to karnawał! 16 lutego, w czwartek w naszej szkole odbył się wielki bal karnawałowy. Uczestnicy zabawy, uczniowie klas 0 - 5 bawili się wspaniale. Brali udział w konkursach na najpiękniej tańczącą parę, najciekawszy strój karnawałowy. Mogli spróbować swoich sił w "konkursie krzesełkowym" i w "Karecie", nie obyło się również bez wyboru Króla i Królowej Balu.


Królową i Królem Balu, a jednocześnie najpiękniej tańczącą parą zostali "Ania Makowska i Szymon Cybulski z klasy 3.Wybór najoryginalniejszego stroju sprawił sędziom nieco kłopotu, ponieważ wielu uczestników zaskoczyło wszystkich wymyślnymi kreacjami. Nie mniej jednak pierwsze miejsce zajęli exeqo Kuba Szcześniak (kl.4) w stroju bobasa i Ania Makowska jako Merlin Monroe (kl.3), drugie miejsce zajął Wicek Szymura (kl.3) w stroju samuraja i trzecie miejsce Diana Bala (kl.5).

Natomiast w konkursie sprawnościowym – „krzesełka” wielkim sprytem i szybkością wykazała się Julka Holzer z klasy 1, która w ostatniej rundzie pokonała Szymka Cybulskiego z klasy 3. Na parkiecie królowała muzyka znana i lubiana, przy której świetnie bawili się zarówno młodsi, jak i starsi "balowicze".

Do dnia dzisiejszego uczniowie wspominają z uśmiechem tę szaloną zabawę. Salę do balu przygotowali, muzykę dobrali i imprezę poprowadzili Maciek Kobus i Mikołaj Stefanowski z klasy 6 oraz Dominika Noskiewicz, Jagoda Kozyra i Paulina Karczewska z klasy I gimnazjum, za co w imieniu wszystkich uczestników serdecznie dziękujemy!