Aktualności

festyn rodzinnyn 2015 096Kultywując SATowską tradycję wspólnie z rodzinami spędziliśmy poniedziałkowe popołudnie posilając się smakowitościami z grilla oraz bawiąc na 

festyn rodzinnyn 2015 151

przedstawieniach przygotowanych przez klasy młodsze.

1 czerwca 2015 uczciliśmy nie tylko Dzień Dziecka, ale również Dzień Matki i Ojca zarazem. Jeszcze przed pojawieniem się pierwszych gości, dzieci wszystkich klas od „zeróweczki” po klasę szóstą stanęły wspólnie do zabaw przygotowanych specjalnie na tą okazję.

Tego dnia odłożyliśmy na bok rywalizację, aby lepiej zintegrować się ze sobą. Po małej, słodkiej niespodziance przygotowanej przez szkołę, każda klasa miała za zadanie jak najsprawniej wykonać szereg poleceń prowadzącego. Na początek był to „latający dywan”. Dzieci wyznaczone do reprezentowania klasy miały bez schodzenia z rzeczonego dywanu obrócić go na drugą stronę. Wszystkie klasy poradziły sobie bezbłędnie.

festyn rodzinnyn 2015 037

Więcej emocji dostarczyły „fiszki”. Całe klasy stojąc bark w bark z kolegami i koleżankami miały nie opuścić dzielących je kartek, podczas na pozór prostych zadań. Na medal spisała się klasa 4B nie popełniając praktycznie żadnego błędu i działając jednogłośnie.


festyn rodzinnyn 2015 003Zwieńczeniem klasowej współpracy było stworzenie podpisów za pomocą rąk kolegów i koleżanek trzymających w rękach niezbędne narzędzia. Efekty tej konkurencji zaskoczyły również dyrekcję, której podpis składała jedna z klas J

W czasie krótkiej przerwy na grillowane kiełbaski, klasy starsze rozegrały mini mecz w ringo. Pojawiający się coraz liczniej goście zebrali się na widowni, aby nakarmić oczy występami szkolnych „karateków”. Można było zobaczyć również pokaz umiejętności ich mistrza - sensei Marcina.

Po pokazie krótką część artystyczną zainaugurowała grupa szkolnego koła teatralnego. Najmłodsze klasy w formie przedstawienia uczciły pamięć rodziców z okazji ich święta.

Na koniec jeszcze my dorzucamy się z garścią najlepszych życzeń nie tylko dla dzieci, ale ich wspaniałych rodziców.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Piotr Litkowicz

pikni            W minioną sobotę w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny, czyli coś dla ducha, coś dla ciała. Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji, takich jak: szczudła, wspólne zabawy z chustą animacyjną czy warsztaty plastyczne i ceramiczne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się lekcja Zumby, poprowadzona przez naszą panią pedagog, Elę Grzegorek oraz pokaz tańca Dziecięcej Akademii Tańca. Dodatkową zabawę zapewnili nam Mali Einsteini, którzy w magiczny sposób przenieśli nasze dzieci w czasy poszukiwaczy złota. Na wytrwałych i aktywnych uczestników czekały smaczne kiełbaski i drobne upominki. A wszystko to działo się pod błękitnym niebem, w ciepłych promieniach wrześniowego słońca, na ul. Krzywej 10. Zapraszamy pod ten adres, tu zawsze dzieje się coś ciekawego.

Monika Hebda-Łuczkiewicz

Zobacz galerię zdjęć lub zajrzyj na naszą stronę na Facebook'u

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Aktywności Twórczej

„Czas płynie, kierując nasze myśli w przyszłość, ale przed oczyma przepływają nam też obrazy minionych dni. Chciałoby się je zatrzymać, zachować na zawsze i ocalić od zapomnienia – niektóre chwile przeżyć jeszcze raz…”

Tak żegnali się uczniowie klasy III gimnazjum podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, która odbyła się w Szkole Aktywności Twórczej 18 czerwca 2009r.

Spotkanie, którego mottem były słowa K. I. Gałczyńskiego „Jutro popłyniemy daleko…”, otworzyła serdecznym powitaniem pani dyrektor Hanna Sandomierska. Głos zabrał także Przewodniczący Zarządu Fundacji „Wychowanie przez sztukę” dr Mariusz Samoraj. Gospodarze podkreślili, iż zakończenie roku jest okazją do spojrzenia w przeszłość, przypomnienia dobrych i radosnych momentów minionego roku, a także podsumowania pracy i nagrodzenia najlepszych. Tych ostatnich zaś nie brakowało!

Jako pierwsi świadectwa ukończenia szkoły otrzymali uczniowie klasy VI oraz III gimnazjum. Szczególnym wyróżnieniem były dla nich Nagrody Burmistrza Zielonki przyznawane tym, którzy kończą szkołę ze średnią przewyższającą 5,5 oraz zachowaniem wzorowym. Takie wyróżnienia otrzymało z rąk pana Jana Kopcińskiego – przedstawiciela burmistrza - pięcioro uczniów Szkoły Aktywności Twórczej! Emocje towarzyszyły wszystkim nie tylko w chwili wręczania nagród „Ucznia roku 2009”, ale podczas całej uroczystości. Dumni rodzice z radością obserwowali pociechy nagradzane za wybitne osiągnięcia w nauce. Apetyt na wakacje rozbudzili w nas pierwszoklasiści, prezentując się w gorącej i pełnej energii piosence.

Podczas spotkania nie zabrakło też wzruszeń, gdy wychowankowie klasy szóstej dziękowali nauczycielom za „wiedzę i serce” , a gimnazjaliści żegnali się ze swoją szkołą. Przygotowane przez nich muzyczne wspomnienia wycisnęły łzę z niejednego oka… I choć minionych dni nie da się przeżyć jeszcze raz, te najcenniejsze zawsze można ocalić od zapomnienia. Absolwentom życzymy więc bogactwa wspomnień i szeroko rozpostartych skrzydeł, zaś pozostałym wakacji obfitych w dni warte zapamiętania!!! Do zobaczenia 1 września!

Katarzyna Bandulet

Czyli KLUB AKTYWNEGO WIDZA w Teatrze Powszechnym

                 Podczas gdy większość nastolatków spędzała niedzielny wieczór 10 maja przed telewizorami, członkowie Gimnazjalnego Klubu Aktywnego Widza postanowili sprawdzić „Czego nie widać” w Teatrze Powszechnym.

                  Tytuł sztuki Michaela Frayna był intrygujący a fabuła obiecująca. Oto, w pierwszym akcie spektaklu, grupa aktorów szykuje się do wystawienia sztuki. W akcie drugim zwykły porządek zostaje odwrócony – dekoracje obracają się i stajemy się światkami tego, co dzieje się za kulisami. Akt trzeci to salwy śmiechu towarzyszące pomyłkom i „wpadkom” bohaterów. Ale nie tylko o śmiech tu chodzi. Spektakl odkrywa prawdę o niełatwych relacjach międzyludzkich, naszej naturze i pragnieniach. Jest niezwykłą okazją do zajrzenia w głąb sceny, za kulisy – pokazuje, jak tworzona jest iluzja, jak zbudowany świat teatru. Widzimy aktorów podczas ich pracy „od kuchni” – w podwójnych rolach!!!

                  O mistrzostwie tej sztuki, znakomicie wyreżyserowanej przez Juliusza Machulskiego, przesądza ostatecznie znakomita obsada. Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski, Cezary Żak czy Karina Seweryn – to tylko nieliczne z nazwisk, od których lśni teatralny afisz. Jeśli jeszcze nie obejrzeliście „Czego nie widać”, nie traćcie czasu! Naprawdę warto!!! 

 

                                                                                                                Katarzyna Bandulet

  W ramach współpracy ze szkołą Gomersal Middle School z Yorkshire uczniowie klasy szóstej wzięli udział w video-konferencji z ich brytyjskimi rówieśnikami. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i po przełamaniu pierwszych lodów rozmowa potoczyła się gładko. Nasi uczniowie przygotowali listę pytań dotyczących szkoły, w której uczą się ich brytyjscy koledzy, ich przyjaciół i rodzin oraz sposobu, w jaki spędzają wolny czas. Sami też opowiadali o swoich doświadczeniach szkolnych, ulubionych rozrywkach i planach na najbliższą przyszłość. Nasza interaktywna lekcja zakończyła się sukcesem i w najbliższym czasie planujemy kolejną lekcję języka angielskiego z uczniami z Gomersal.


          10 maja 2009 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce o godz 13.00, czternastu uczniów naszej szkoły po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w ofierze Mszy świętej. Wspólnie modliliśmy się za nich i w wielu innych ważnych dla nas intencjach. Do Komunii świętej dzieci przystępowały wspólnie z rodzicami co nadało uroczystości rodzinny charakter. Na koniec dzieci otrzymały poświęcone małe chlebki, które zabrały ze sobą do domów aby podzielić się nimi z rodziną. W Białym Tygodniu spotykaliśmy się codziennie o godz 18.00 na Mszy świętej i Nabożeństwie Majowym. Nasi uczniowie przygotowywali liturgię we wtorek i czwartek. Każdego dnia modliliśmy się w innej intencji: za rodziców, nauczycieli, opiekunów, o nowe powołania, pokój na świecie i za misje. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe obrazki. 
          Natomiast 8 mają uczniowie wspólnie z rodzicami uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym a potem przystąpili po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania. 
          Za pomoc w przygotowaniu uroczystości dziękuję wychowawczyni i rodzicom.

Lidia Niemyjska


     Dnia 15.05.2009 r. młodzeż naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pt." Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość mi wszystko rozwiązała" poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II.

     Tego październikowego dnia, kiedy po raz rpierwszy ukazał się na schodach Bazyliki św. Piotra, kiedy jego pierwsze słowa: "Nie lękajcie się!" rozbrzmiały na placu - w tej samej chwili cały świat zrozumiał, że w niebie coś się poruszyło i że Bóg przysyła nam świadka.
Jan Paweł II pokazał nam drogę, która powinniśmy kroczyć każdego dnia. Wielokrotnie mówił, że miłość nadaje sens naszemu życiu. Podkreślał, że tylko ten, kto potrafi kochać aż do zapomnienia o sobie, w pełni realizuje swoje życie. Wezwaniem "Nie lękajcie się!" zwracał sie do całego świata. Świata, w którym człowiek boi się człowieka, gdzie życia boi sie tak samo jak śmierci, gdzie boi się wszystkiego. Powtarzał, że człowiek nie może żyć bez miłości, a Bóg jest Miłością.
     Czas ucieka nieubłagalnie szybko, a w raz z nim przemijają ważne rocznice, pamiętne daty, gasną zapalone znicze. Wracamy do codzienności, a w tle coraz ciszej słychać wielkie, mądre słowa. Idziemy własnymi drogami, zapominając o tym, co jest w życiu najważniejsze. Dlatego też nasz montaż nie odbył się w żadną z tych ważnych rocznic. To było zwykłe, piątkowe popołudnie. Zwykłe? A może zdarzył się jakiś cud?

Za oknami świeci słońce, dni stają się coraz dłuższe, a świat zdaje się zapraszać do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Ulegając tym namowom, uczniowie szkoły podstawowej porzucili sale lekcyjne, aby przeżyć niezapomniane chwile na Zielonej Szkole w Polanicy Zdroju.

                  Od 18.05 do 22.05 mieliśmy okazję zwiedzić najciekawsze zakątki Kotliny Kłodzkiej. Już pierwszego dnia odwiedziliśmy Wambirzyce zwane polską Jerozolimą i słynące zarówno ze swej bazyliki, jak i ruchomej szopki. Do zadumy skłoniła nas wizyta w Kaplicy Czaszek, zaś spacer po Parku Zdrojowym w Dusznikach pozwolił odprężyć się nieco i zapoznać z tym urokliwym miasteczkiem. Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzanie Papierni, w której mogliśmy nie tylko poznać historię papiernictwa, ale też uczestniczyć w procesie czerpania papieru.

       Kolejne dni poświęciliśmy odkrywaniu sekretów przyrody. Zdobyliśmy Szczeliniec i poznaliśmy legendy tłumaczące pochodzenie niezwykłych form skalnych. Odwiedziliśmy Błędne Skały, które oczarowały nas i zachwyciły; wsłuchaliśmy się w szum tajemniczych, porośniętych mchami lasów… W programie Zielonej Szkoły nie mogło też zabraknąć wizyty w Skalnym Mieście! Spędziliśmy tam cały dzień, chodząc po labiryntach wyrzeźbionych z piaskowca i pływając po naturalnym jeziorze położonym wysoko pośród skał.

                  Popołudnia również obfitowały w liczne atrakcje. Należały do nich spacery po Polanicy Zdroju; pełnowymiarowy basen hotelowy, z którego mogliśmy korzystać wedle życzenia oraz boiska do gry w piłkę. Wieczory spędzaliśmy na wspólnych grach i zabawach, zaś ich urozmaiceniem była dyskoteka i spotkanie grillowe z ogniskiem, podczas którego podsumowaliśmy zdobyte wiadomości i podzieliliśmy się wrażeniami.

Wspaniała atmosfera i dobra zabawa towarzyszyły nam nie tylko tego wieczoru i z pewnością pozostaną w naszej pamięci jako wspomnienie tej wyjątkowej Zielonej Szkoły!

 

Katarzyna Bandulet