Aktualności

wyniki_kl6_2011

5 kwietnia do sprawdzianu przystąpiło 50 007 uczniów klas szóstych z 1 633 szkół województwa mazowieckiego. W naszej szkole przystąpiło do sprawdzianu 10 uczniów.
Nasza szkoła z wynikiem 32.4 punktu plasuje się w najwyższym 9 staninie (30,3 – 37,0). Wynik w tym przedziale punktowym osiągnęło 4,1 % szkół w Polsce i 9% w województwie mazowieckim.

Wyniki naszych uczniów:

38 p. – 1 uczeń

37 p. – 2 uczniów

36 p. – 1 uczeń

35 p. – 1 uczeń

34 p. – 1 uczeń

32 p. – 1 uczeń

31 p. – 1 uczeń

23 p. – 1 uczeń

21 p. – 1 uczeń


Gratulujemy wyników i życzymy, aby na egzaminie gimnazjalnym, za trzy lata, były jeszcze lepsze.

Tamara Kostencka

22 czerwca przyniósł ze sobą lato, słoneczne dni i początek wakacji! W Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 48 i Niepublicznym Gimnazjum Aktywności Twórczej koniec roku szkolnego był okazją do świętowania sukcesów i podsumowania pracy, którego dokonał przewodniczący Fundacji Wychowanie Przez Sztukę – dr Mariusz Samoraj.

koniec_2011W uroczystej atmosferze świadectwa ukończenia szkoły odebrali szóstoklasiści i uczniowie klasy III gimnazjum. Wręczono również nagrody wszystkim, którzy dzięki swojej pracy osiągnęli wybitne wyniki w nauce bądź odnieśli inne sukcesy. Przed gronem zebranych rodziców, nauczycieli i kolegów mieli więc możliwość zaprezentować się uczniowie wszystkich klas – od zerówki, aż po gimnazjum. Szczególne wyróżnienie spotkało czworo spośród naszych uczniów. Anna Miłachowska, Wojciech Kosik, Marta Rosa i Krystian Woźniak zostali włączeni do grona Wybitnych Uczniów 2011 roku. Odebrali nagrody Burmistrza Miasta Zielonka i mieli okazję spotkać się z panem Grzegorzem Dudzikiem podczas uroczystego lunch'u. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

koniec1_2011Zakończenie roku to nie tylko spojrzenie w przeszłość i podsumowanie pracy. Ta wyjątkowa uroczystość rozpoczyna okres letniego wypoczynku; kryje w sobie obietnicę dalekich wypraw, niezapomnianych przygód. Wakacyjnymi akcentami tego spotkania były więc występy wokalne najmłodszych wychowanków szkoły oraz przedstawienie przygotowane przez członków koła teatralnego. Dzięki nim przenieśliśmy się do niezwykłej, rozśpiewanej klasy, a z niej do najprawdziwszej dżungli.

Żegnając mijający rok szkolny, życzymy wszystkim wychowankom wspaniałych, pełnych wrażeń i przygód wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Lato czeka!

22 czerwca przyniósł ze sobą lato, słoneczne dni i początek wakacji! W Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 48 i Niepublicznym Gimnazjum Aktywności Twórczej koniec roku szkolnego był okazją do świętowania sukcesów i podsumowania pracy, którego dokonał przewodniczący Fundacji Wychowanie Przez Sztukę – dr Mariusz Samoraj.

W uroczystej atmosferze świadectwa ukończenia szkoły odebrali szóstoklasiści i uczniowie klasy III gimnazjum. Wręczono również nagrody wszystkim, którzy dzięki swojej pracy osiągnęli wybitne wyniki w nauce bądź odnieśli inne sukcesy. Przed gronem zebranych rodziców, nauczycieli i kolegów mieli więc możliwość zaprezentować się uczniowie wszystkich klas – od zerówki, aż po gimnazjum. Szczególne wyróżnienie spotkało czworo spośród naszych uczniów. Anna Miłachowska, Wojciech Kosik, Marta Rosa i Krystian Woźniak zostali włączeni do grona Wybitnych Uczniów 2011 roku. Odebrali nagrody Burmistrza Miasta Zielona i mieli okazję spotkać się z panem Grzegorzem Dudzikiem podczas uroczystego lanchu. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Zakończenie roku to nie tylko spojrzenie w przeszłość i podsumowanie pracy. Ta wyjątkowa uroczystość rozpoczyna okres letniego wypoczynku; kryje w sobie obietnicę dalekich wypraw, niezapomnianych przygód. Wakacyjnymi akcentami tego spotkania były więc występy wokalne najmłodszych wychowanków szkoły oraz przedstawienie przygotowane przez członków koła teatralnego. Dzięki nim przenieśliśmy się do niezwykłej, rozśpiewanej klasy, a z niej do najprawdziwszej dżungli.

Żegnając mijający rok szkolny, życzymy wszystkim wychowankom wspaniałych, pełnych wrażeń i przygód wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

 

 

 

festiwal_kultur2_2011i15Tegoroczne obchody Festiwalu Kultur dostarczyły nam wielu wrażeń. W ciągu tego roku podczas zajęć języka angielskiego poznawaliśmy bliżej kulturę Stanów Zjednoczonych, a w szczególności życie szkolne i ulubione zajęcia sportowe i pozaszkolne naszych amerykańskich rówieśników. Z tym także związane były piątkowe obchody Festiwalu, który został uroczyście otwarty koncertem p.t.  „We are all living In America” przygotowanym przez klasę II gimnazjum.
Kolejną część programu stanowiły prezentacje multimedialne dotyczące samych Stanów Zjednoczonych oraz takich sportów, jak Football Amerykański, Baseball, Softball oraz cheerleading. Następnie, po krótkiej przerwie, zaprezentowała się nasza szkolna drużyna cheerleaderek, czyli dziewczęta z klasy trzeciej, czwartej oraz szóstej szkoły podstawowej, które z pomocą Natalii Kudły oraz Ani Chodzińskiej przygotowały widowiskowy układ taneczny. Występ wzbudził wiele pozytywnych emocji i wspaniale zagrzał do boju nasze dwie drużyny Hawks i Eagles, które pod czujnym okiem trenera Przemka Jakubaszka rozegrały emocjonujący mecz Softballu. Zwyciężyła drużyna Jastrzębi.

Następnie, aby ostudzić emocje, prowadzący zaprosili gości naszego Festiwalu na poczęstunek składający się z różnorakich potraw charakterystycznych dla kuchni amerykańskiej przygotowany przez uczniów klasy czwartej, piątej oraz szóstej. Prawdziwy zachwyt wzbudziły tzw. hot-dogs, corn-dogs, pancakes oraz brownie i carrot cake. Dania palce lizać!!!
Na zakończenie naszego festiwalu został rozegrany dramatyczny mecz siatkówki – uczniowie kontra kadra, gdzie po zaciętych, ociekających potem i łzami 2 rundach… nauczyciele ponieśli sromotna klęskę…

Rewanż w przyszłym roku…

Anna Chodzińska

 

karta_rowerowa_201101Uczniowie klasy czwartej pod koniec roku szkolnego przygotowywali się w ramach zajęć z techniki do uzyskania karty rowerowej. Uwieńczeniem ich starań był egzamin na kartę rowerową, który odbył się 17 czerwca 2011r. Do egzaminu przystąpiło 11 osób. Część teoretyczną zdało 9 osób, które następnie przystąpiły do części praktycznej. Część praktyczną egzaminu nadzorował funkcjonariusz policji  z Komendy Powiatowej w Wołominie.  Ostatecznie 9 osób uzyskało kartę rowerową. Życzymy bezpiecznych wycieczek rowerowych!

Mirosława Wypchło

festiwal_kultur_2011i01Tegoroczny Festiwal Kultur rozpoczęli najmłodsi uczniowie Szkoły Aktywności Twórczej, czyli zeróweczka, wykonując wesołe piosenki w języku angielskim. Kolejne występy zdominowały krótkie formy teatralne, czyli jednoaktówki – a wszystko to w języku angielskim. Klasa pierwsza, we wspaniałych strojach własnego autorstwa, zaprezentowała scenkę pt. „Who is the best?”, a następnie dzieci zaśpiewały piosenkę o Potworze Łakomczuszku. Z kolei klasa druga zaprosiła widownię do quizu o zwierzętach. Chętnych do odpowiedzi było naprawdę dużo.

Następnie dzieci zaprezentowały trzy jednoaktówki z bohaterami Magicznego Lasu w rolach głównych. Uczniowie klas trzecich wystawili aż sześć jednoaktówek o tematyce – miłosnej, kryminalnej i przygodowej. Oj działo się, działo! Zachwycił nas też występ taneczny zespołu „Piratki” z klasy drugiej, chociaż chochlik namieszał trochę, powodując trudności techniczne w odtwarzaniu muzyki. Na koniec części pierwszej uczniowie klas 1-3 wykonali wspaniałe interpretacje znanych przebojów.

Druga część Festiwalu Kultur prezentowała kulturę krajów niemieckojęzycznych. Klasa piąta wystawiła przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, które mimo, że w języku niemieckim, było zrozumiałe dla wszystkich i to nie tylko dzięki tłumaczowi. Uczniowie klasy drugiej gimnazjum za pomocą prezentacji multimedialnej, zapoznali nas z najsłynniejszymi niemieckimi twórcami kultury, nauki, sztuki i sportu. Podsumowujący tą część quiz sprawdzał, czy publiczność słuchała uważnie. Kolejna prezentacja,  trzeciej klasy gimnazjum, wprowadziła nas we wspaniały świat muzyki niemieckiej, tej klasycznej, jak i współczesnej. Tą część programu uświetnił koncert muzyki klasycznej, w wykonaniu Janka Wachowskiego.

Zanim się rozeszliśmy, czekała na nas jeszcze smaczna niespodzianka – pierniczki achner, printen i apfelstrudel.

Pierwszy dzień festiwalu dostarczył nam wiele zabawy i wzruszeń, jutro czekają nas kolejne atrakcje, w drugim dniu Festiwalu Kultur.

Magdalena Świtalska

 

 

1yleW maju 2011 roku 24 uczniów ubiegłorocznych klas trzecich i 1 uczeń klasy drugiej szkoły podstawowej przystąpili w naszej szkole do Cambridge Young Learners English Tests na poziomie Starters.

Praktyczne umiejętności językowe uczniów sprawdzane były w zakresie pisania i czytania    (I część), słuchania (II część), mówienia (III część). Z każdej umiejętności można otrzymać maksymalnie 5 tarcz, łącznie 15 tarcz. Egzamin ustny (Speaking) przeprowadził niezależny, przysłany przez Cambridge ESOL egzaminator, a testy pisemne ( Reading&Writing oraz Listening) sprawdzone zostały w ośrodku University of Cambridge ESOL Examinations w Wielkiej Brytanii.

1 września 2011 roku na uroczystości Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego gościliśmy Panią Agatę Fronc, koordynatorkę Cambridge ESOL w Polsce, która wręczyła uczniom certyfikaty, na które od maja czekali uczniowie i ich rodzice.

Wyniki są bardzo dobre. Wszyscy uczniowie otrzymali maksymalną liczbę tarcz-5- z egzaminu ustnego (Speaking). Aż 12 uczniów otrzymało 15 tarcz, czyli z każdej części  zdali na 100%, 7 uczniów- 14 tarcz, 3 osoby- 13 tarcz i 3 uczniów- 12 tarcz.

GRATULUJĘ WSZYSTKIM UCZNIOM I ŻYCZĘ SUKCESÓW W NAUCE JĘZYKA ANGIELSKIEGO!!!

Magdalena Świtalska

performanceW czerwcu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji najstarsza klasa naszej szkoły przygotowała z Panią Anią, nauczycielką plastyki performance'a. Zadaniem grupy artystycznej było uswiadomienie dzieci z klas nauczania początkowego jakie zagrożenia dla natury ma niszczącą działalność człowieka. Stanowimy integralną część środowiska i musimy o nie dbać. Dla zachęty na zakończenie występu dzieci otrzymały cebulki kwiatków do zasadzenia w domowym ogródku.

Anna Biały