Aktualności

Rok szkolny 2011/2012

wyniki2012 

3 kwietnia do sprawdzianu przystąpiło 362 171 uczniów klas szóstych z całego kraju. W naszej szkole przystąpiło do sprawdzianu 12 uczniów.
Nasza szkoła z wynikiem 31.67 punktu plasuje się w najwyższym 9 staninie (28,1–36,2 punktów). Wynik w tym przedziale punktowym osiągnęło 4 % szkół w Polsce i 10% w województwie mazowieckim.

Średnie wyniki szkół  w Warszawie - sprawdzian w 2012 r.  >>

Średnie wyniki szkół w powiatach woj. mazowieckiego - sprawdzian 2012 r. >>

Wyniki naszych uczniów:

40 p. – 1 uczeń

35 p. – 2 uczniów

34 p. – 1 uczeń

32 p. – 1 uczeń

34 p. – 1 uczeń

31 p. – 4 uczniów

30 p. – 1 uczeń

29 p. – 2 ucznów

27 p. – 1 uczeń


Gratulujemy wyników i życzymy, aby na egzaminie gimnazjalnym, za trzy lata, były jeszcze lepsze.

anglia1W tym roku szkolnym w dniach 16-22 czerwca odbyła się wycieczka do Londynu, której uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły z klasy 5 i 6 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum.

Celem wyjazdu było rozwinięcie zainteresowań związanych z nauką języka angielskiego oraz kulturą Wielkiej Brytanii, a także wykorzystanie umiejętności komunikacyjnych zdobytych na lekcjach. Wyjazd był przygotowany w taki sposób, aby umożliwić dzieciom jak największy kontakt z językiem angielskim. Uczniowie sami zamawiali posiłki w restauracjach oraz na stołówce, robili zakupy, płacili, pytali o drogę, prosili o wyjaśnienia, orientowali trasy w metrze, kupowali bilety. Ważnym elementem wyjazdu był także kontakt z przewodnikiem obcojęzycznym, Anne Marie –podczas całodniowej wprawy zwiedziliśmy najważniejsze i najpiękniejsze zabytki Londynu, takie, jak Westminster Abbey, Houses Of Parliament, Big Ben, St Paul's Cathedral oraz słuchaliśmy ciekawych opowieści o każdym z tych miejsc. W Natural History Museum nasi uczniowie mieli przed sobą trudne zadanie – zdobyć na własną rękę informację z ekspozycji muzealnych i uzupełnienie specjalnych Dzienników Ekologa - oczywiście w języku angielskim!

Ponadto byliśmy uczestnikami Rejsu, obserwowaliśmy zmianę warty pod Pałacem Buckingham, a także odwiedziliśmy takie miejsca, jak zielony Royal Obserwatory Greenwich, Maritime Museum, przepełnione mumiami British Museum , urokliwe doki św. Katarzyny, piękny Tower Bridge i złowieszczy Tower of London, London Eye oraz kolorowe i pełne przepychu muzeum Madame Tussauds.

Wycieczka okazała się wielkim sukcesem, a nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania: chętnie zwiedzali, z ciekawością poznawali nową kulturę oraz świetnie poradzili sobie w różnych sytuacjach życiowych – wszystko w języku angielskim.

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Anna Chodzińska, Mirosława Wypchło

sudoku12 czerwca 2012 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się II Mistrzostwa Zielonki w SUDOKU. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 5 zielonkowskich szkół – 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, 10 ze Szkoły Podstawowej nr 2, 9 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3, 10 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aktywności Twórczej i 6 uczniów Niepublicznego Gimnazjum Aktywności Twórczej.

Maksymalny czas wypełnienia dwóch plansz wynosił 30 minut. Uczniowie szkół podstawowych wypełniali plansze o najmniejszym stopniu trudności, uczniowie gimnazjum – średnim.

O wypełnienie plansz poproszono także panie opiekujące się uczniami.

Rozdanie nagród odbyło się w siedzibie szkoły dnia 20 czerwca o godzinie 10:00. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a na najlepszych czekały nagrody.

Konkurs SUDOKU organizowany był po raz drugi i cieszył się sporym zainteresowaniem. Konkurencja była duża, ponieważ do rozwiązywania plansz przystąpiło 45 uczniów.

Miło mi przedstawić najlepszych- nagrodzonych uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych:

GIMNAZJUM

1. Michał Orawiec–Niepubliczne Gimnazjum Aktywności Twórczej kl. IIIG

2. Dominik Wyszyński - Niepubliczne Gimnazjum Aktywności Twórczej kl. IIIG

3. Ryszard Wachowski – Niepubliczne Gimnazjum Aktywności Twórczej kl. IIIG

KLASA 6

1. Katarzyna Klepacka - Szkoła Podstawowa nr 2

2. Urszula Kiełek - Szkoła Podstawowa nr 2

3. Żaneta Sentowska – Szkoła Podstawowa nr 3

KLASA 5

1. Michalina Prowotorow– Szkoła Podstawowa nr 1

2. Michał Bednarczyk – Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 48 Aktywności Twórczej

3. Agnieszka Zalewska - Szkoła Podstawowa nr 1

KLASA 4

1. Aleksandra Neska -Szkoła Podstawowa nr1

2. Michał Świtalski -– Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 48 Aktywności Twórczej

3. Ewa Lipowska - Szkoła Podstawowa nr 1

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i nauczycielom, którzy zajęli się propagowaniem SUDOKU w swoich szkołach.

Gratuluję wszystkim nagrodzonym uczniom !

Zapraszam na następne edycje konkursu.

Projekt był finansowany przez Burmistrza Miasta Zielonka.

Tamara Kostencka- organizator

Niepubliczna Szkoła Aktywności Twórczej

Zielonka

a1Uczniowie klas czwartych pod koniec roku szkolnego przygotowywali się w ramach zajęć z techniki do uzyskania karty rowerowej. Uwieńczeniem ich starań był egzamin na kartę rowerową, który odbył się 25 czerwca 2012r. Do egzaminu przystąpiło 18 osób. Część teoretyczną zdało 9 osób, które następnie przystąpiły do części praktycznej. Część praktyczną egzaminu nadzorował funkcjonariusz policji  z Komendy Powiatowej w Wołominie.  Ostatecznie 8 osób uzyskało kartę rowerową. Życzymy bezpiecznych wycieczek rowerowych!

Mirosława Wypchło

niemcy15 czerwca 2012 roku był w naszej szkole „Dniem Niemieckim". Został on zorganizowany w ramach Festiwalu Kultur oraz całorocznego projektu „Razem w Europie". „Dzień Niemiecki" rozpoczęła klasa 4a przedstawieniem braci Grimm „Hänsel und Gretel" (Jaś i Małgosia.), które oczywiście wystawione było w języku niemieckim. Wysłuchaliśmy również piosenki o małym krokodylku „ Schnappi, das kleine Krokodil" w wykonaniu klasy 4b. Klasa 6 przygotowała natomiast prezentację multimedialną o Niemczech. Uczniowie zapoznali nas z najwybitniejszymi niemieckimi twórcami muzyki, filmu, sztuki i sportu. Na zakończenie czekały na nas specjały kuchni niemieckiej, przygotowane przez klasę 5 i 6. Mogliśmy spróbować golonkę ze szparagami i frankfurterki, a na deser czekały pyszne ciasta - Apfelstrudel i Lebkuchen. Tegoroczny „Dzień Niemiecki" dostarczył nam wiele wrażeń, dlatego z niecierpliwością czekamy na to co wydarzy się przyszłym roku.

Agata Banaszczyk

Muzeum Wilanow22W dniu 18 czerwca uczniowie klasy IV a, IV b oraz V szkoły pod¬stawowej uczestniczyli w spotkaniu muzealnym „Wizyta u Króla" organizowanym przez Muzeum Pałacu w Wilanowie. Podczas lekcji muzealnej uczniowie mieli możliwość zwiedzenia wszystkich naj-piękniejszych komnat pałacu, m.in.: Pokój Sypialny Jego Królewskiej Mości, Bibliotekę, Wielką Sień, apartamenty Królowej.

Kim była królowa Maria Kazimiera, jaka była ulubiona lektura króla Jana III Sobie-skiego i w co się ubierał – odpowiedzi na te pytania uczniowie poznali, rozwiązując szereg przewidzianych na czas wizyty zadań. Liczne anegdoty i ciekawostki z życia króla Jana, które usłyszeli, pozwoliły im poznać charakter tego nietuzinkowego władcy. Przewidziane na czas wizyty zadania pomogły uczniom zrozumieć znaczenie pałacowych dekoracji i wprowadziły ich w klimat XVII-wiecznej Rzeczpospolitej.a2

Uczniowie zwiedzili również odrestaurowane ogrody barokowy i różany otaczające Pałac w Wilanowie. Ogród barokowy cechuje bogata kolorystyka, najważniejsze i dominujące kolory to: czerwony, żółty (złoty), ró¬żowy uzupełniane przez biały, pomarańczowy i niebieski. W ogrodzie Sobieskiego naczelne miejsce zajmowały róża i lilia symbolizujące szczęśliwość, piwonia kwiat królewski sym¬bolizujący bogactwo.

Ogród różany przy połu¬dniowym skrzydle pałacu ma formę renesansowego ogrodu włoskiego „giardino secreto" – czyli ogrodu wydzielonego z większego założenia i dzielo¬nego na małe kwatery, w któ¬rych sadzono kwiaty i zioła. Kwatery ogrodu są wypełnione różami. Bogactwo ich odmian i gatunków możemy podziwiać od wczesnego lata do późnej jesieni. Większość to róże rabatowe o różnych barwach, pokrojach, sile wzrostu.

Adam Zmysłowski

anglia1W dniu 18 czerwca 2012 roku odbyła się kolejna edycja Festiwalu Kultur. Swoje umiejętności i zaangażowanie w naukę języka angielskiego zaprezentowali najmłodsi uczniowie Szkoły Aktywności Twórczej z klas 0-3.

Jako pierwsi wystąpili nieco stremowani uczniowie z zeróweczki. Dzieci zaśpiewły trzy piosenki w klimacie urodzinowym: „Party Balloons", „Happy Birthday" oraz „I am six today".

Klasa 1a zaprezentowała scenkę teatralną „Save the animals" o tym, czy zwierzęta dobrze się czują w zoo, następnie uczniowie zaprosili publiczność do udziału w quizie dotyczącym treści przedstawienia.

Zabawę z publicznością zaproponowali też uczniowie klasy 1b, którzy ułożyli zagadki dotyczące zwierząt „Animal quiz". Dla ułatwienia dzieci zaprezentowały wspaniałe stroje i wykonały makiety zwierząt. Swój występ zakończyli piosenką „Farm Animals", wesoło naśladując odgłosy zwierząt.

Klasa 2 przypomniała słynną „Rzepkę" Juliana Tuwima w wersji angielskiej pt. „Turnip Soup", następnie dzieci ułożyły quiz dla publiczności. Widzowie reagowali bardzo żywiołowo, było wielu chętnych do odgadnięcia zagadek, tym bardziej, że nagrodą za prawidłową odpowiedź oprócz satysfakcji były cukierki.

Festiwal Kultur zamykał występ klasy 3. Dzieci zaprezentowały trzy krótkie scenki teatralne: rockową „Meet XL" o słynnej gwieździe rocka z odległej planety, smakowitą „Welcome to Yumville" o zdrowym odżywianiu i roli warzyw w naszym życiu oraz „Animal election" o wyborach prezydenckich w świecie zwierząt.

Chociaż wszystkie występy wykonane były w języku angielskim, udział w quizach dużej liczby uczniów pokazał, że nie było bariery językowej. Warto dodać, że wspaniałe dekoracje do przedstawień teatralnych i stroje były autorstwa uczniów.

Jestem przekonana, że tegoroczny Festiwal Kultur z udziałem uczniów klas młodszych można uznać za udany.

Zapraszamy za rok!

Magdalena Świtalska