Aktualności

kiermasz 1013 grudnia 2012 roku odbył się coroczny, przedświąteczny kiermasz. To przedsmak świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole. Przy – od tylu lat prowadzonej akcji- można by pomyśleć, że będą problemy, by wymyśleć coś nowego, oryginalnego do sprzedania na stoiskach. Może ktoś miałby kłopot, ale na pewno nie społeczność Szkoły Aktywności Twórczej. Kreatywność uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły nie zna granic.

Stoiska klasowe uginały się od świątecznych smakołyków (pierniczki, ciasteczka i ciastka). Był świeżo wyciskany sok z pomarańczy i (jak co roku) chleb z domowym smalczykiem.

Były pięknie ozdobione torby na prezenty, magnesy na lodówkę, małe choinki wykonane z różnych materiałów, kartki świąteczne i wiele, wiele innych przedmiotów.

Po obliczeniu wszystkich pieniążków przez uczniów z samorządu szkolnego, okazało się, że uczniowie zebrali 4.114,13 zł. 2000 zł Samorząd przeznaczył na pomoc rodzinie z Zielonki z bardzo chorym dzieckiem, resztę pieniędzy przeznaczono na sprzęt sportowy, gry dydaktyczne i filmy naukowe.

Bardzo dziękujemy tym, którzy szczodrą ręką wsparli naszą akcję!

Tamara Kostencka

angielski1Egzaminy Cambridge YLE są to testy z języka angielskiego oceniające umiejętności językowe dzieci w wieku szkolnym 7 – 12 lat. Są one dostępne na trzech poziomach zaawansowania: Starters, Movers, Flyers. Egzaminy Cambridge YLE przeprowadzane są przez wykwalifikowanych zewnętrznych egzaminatorów z Centrum Egzaminacyjnego Cambridge, a część pisemna oceniana w Cambridge University w Wielkiej Brytanii. Egzaminy YLE odbywają się według tych samych standardów na całym świecie.

DLACZEGO WARTO ZDAWAĆ YLE?

• obiektywnie i precyzyjnie oceniają umiejętności językowe uczniów.

• zachęcają do efektywnej nauki poprzez atrakcyjną, barwną formę.

• dają dzieciom poczucie sukcesu.

• pozwalają rodzicom i nauczycielom stwierdzić, w jakim stopniu dzieci opanowały język.

• zapewniają pozytywne pierwsze wrażenia związane z testem językowym.

W ramach przygotowań do egzaminów YLE

zapraszamy dzieci z ZIELONKI oraz okolic

na naukę języka angielskiego na następujących poziomach:

  • Pre-Starters – poziom przeznaczony dla dzieci w wieku 6 - 7 lat. Zajęcia trwają 45 minut i odbywają się 2 razy w tygodniu. Nauka trwa 2 semestry (zimowy oraz letni).

Cena: 100 zł miesięcznie.

Na poziomie Pre-Starters poprzez zabawy, bajki, piosenki i rymowanki oraz mini przedstawienia w języku angielskim uczeń poznaje określony zasób słów, rozumie oraz wykonuje polecenia i przeprowadza proste dialogi oraz doskonali swoją wymowę. Praca z książeczką i ćwiczeniami oswaja dziecko z bardziej zaawansowaną formą nauki i wprowadza je w świat egzaminów YLE.

  • Starters - poziom przeznaczony dla dzieci w wieku 8 - 9 lat. Zajęcia trwają 70 minut i odbywają się 2 razy w tygodniu. Nauka trwa 2 semestry (zimowy oraz letni).

Cena: 200 zł miesięcznie.

Egzamin Cambridge YLE na poziomie Starters podsumowuje pierwszy etap szkolny nauki języka angielskiego. Podczas przygotowań do tego egzaminu uczniowie doskonalą oraz sprawdzają swoje umiejętności w praktycznym opanowaniu czterech sprawności językowych, czyli mówienia (speaking), rozumienia ze słuchu (listening), czytania (reading) oraz pisania (writing).

  • Movers - poziom przeznaczony dla dzieci w wieku 10 - 12 lat. Zajęcia trwają 90 minut i odbywają się 2 razy w tygodniu. Nauka trwa 2 semestry (zimowy oraz letni).

Cena: 200 zł miesięcznie.

Egzamin YLE Movers jest naturalną kontynuacją egzaminu Starters. W oparciu o wytyczne centrum egzaminacyjnego Cambridge na zajęciach Movers uczniowie opanują umiejętność rozumienia i formułowania prostych wypowiedzi w języku angielskim, znajomość podstawowych wyrażeń w zakresie tematów związanych z życiem codziennym oraz zastosować określone struktury gramatyczne w różnych sytuacjach komunikacyjnych.

Schemat egzaminu Movers podobny jest do egzaminu Starters, różni się oczywiście poziomem zaawansowania.

Według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy poziom Movers odpowiada poziomowi A1

  • Flyers - poziom przeznaczony dla dzieci w wieku 10 - 12 lat. Zajęcia trwają 90 minut i odbywają się 2 razy w tygodniu. Nauka trwa 2 semestry (zimowy oraz letni).

Cena: 200 zł miesięcznie.

Poziom Flyers jest potwierdzeniem umiejętności uczniów, które nabywali w trakcie drugiego etapu szkolnego. W ramach przygotować do egzaminy Flyers uczniowie opanują rozumienie wypowiedzi i często używanych wyrażeń w zakresie tematów związanych z życiem codziennym oraz porozumiewanie się w rutynowych sytuacjach komunikacyjnych. Uczniowie nauczą się także opisywać swoje pochodzenie i otoczenie, a także poruszać sprawy związane z najważniejszymi potrzebami życia codziennego.

Według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy poziom Flyers odpowiada poziomowi A2

Uczniowie, którzy wezmą udział w egzaminach na poziomie Starters, Movers oraz Flyers
otrzymają świadectwa egzaminacyjne (certyfikaty) wydane przez Centrum Egzaminacyjne Uniwersytetu Cambridge.

 

Nie wahaj się – dołącz do Nas. Czekamy na Ciebie!

 

 

 

Zgłoszenia prosimy kierować do sekretariatu szkoły tel. (22) 781 01 73 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 14:00

niemiecki1DLACZEGO JĘZYK NIEMIECKI?

Język niemiecki to język ojczysty dla prawie 100 mln Europejczyków. Poza Niemcami, Austrią, Szwajcarią i Liechtensteinem, znajomość tego języka przyda nam się także w Belgii, Holandii, Czechach, Chorwacji i wielu innych państwach.

Ucząc się niemieckiego, można poznać kulturę mieszkańców krajów niemieckojęzycznych, należących do społeczeństw multikulturowych. Jednak przede wszystkim, znajomość języka niemieckiego będzie przydatna w codziennym życiu zarówno zawodowym jak i prywatnym.

Rozwój mediów, technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz wymagania współczesnego świata wymuszają wielojęzyczną komunikację. Znajomość języka niemieckiego z pewnością pomoże sprostać tym wyzwaniom. Niemieckie strony internetowe, książki, czasopisma czy filmy – warto je znać i warto rozumieć. Pomożemy ci w tym.

Egzaminy Goethe – Institut sprawdzają poziom języka niemieckiego w oparciu o cztery podstawowe sprawności językowe: czytanie(Lesen), pisanie(Schreiben), mówienie(Sprechen) oraz słuchanie(Hören). Są one przeprowadzane w centrach egzaminacyjnych w całej Polsce, w różnych terminach przez cały rok i na wszystkich poziomach.

Dlaczego warto zdobyć certyfikat Goethe-Institut?

  • Ponieważ odpowiada on kryteriom Europejskiego Sytemu Opisu Kształcenia Językowego (poziom A1 – C2),
  • pozwala osiągać lepsze wyniki w nauce języka, gdy przyświeca jej konkretny cel
  • wpisuje się w międzynarodowe standardy, zapewnia gwarancję jakości będąc członkiem ALTE „Association of Language Testers in Europe".

 

W ramach przygotowań do egzaminów Goethe-Institut

zapraszamy dzieci z ZIELONKI oraz okolic

na naukę języka niemieckiego na następujących poziomach:

  • Goethe-Zertifikat A1:Fit in Deutsch 1 – to poziom przeznaczony dla dzieci w wieku od 10 lat. Zajęcia trwają 90 minut i odbywają się 2 razy w tygodniu. Nauka trwa 2 semestry (zimowy oraz letni).

Cena: 200 zł miesięcznie.

Egzamin zakłada podstawową znajomość języka niemieckiego i odpowiada pierwszemu poziomowi (A1) sześciostopniowej skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

  • Goethe-Zertifikat A2:Fit in Deutsch 2 – to poziom przeznaczony dla dzieci w wieku od 10 lat. Zajęcia trwają 90 minut i odbywają się 2 razy w tygodniu. Nauka trwa 2 semestry (zimowy oraz letni).

Cena: 200 zł miesięcznie.

Egzamin zakłada podstawową znajomość języka niemieckiego i odpowiada drugiemu poziomowi (A2) sześciostopniowej skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Zgłoszenia prosimy kierować do sekretariatu szkoły tel. (22) 781 01 73 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 14:00

fil  ikonkaKlasa 0 w tym roku szkolnym na zajęciach komputerowych wykonała fimy o swojej klasie. Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów.

Mirosława Wypchło

   

foxW lutym tego roku uczniowie naszej szkoły brali udział w dorocznym konkursie języka angielskiego „FOX" organizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Stowarzyszenie Oświatowe „Kaganek". Uczniowie, którzy uzyskali wynik dobry, bardzo dobry oraz laureaci w ramach nagrody otrzymają dyplomy oraz ciekawe nagrody, w tym roku były to karty upominkowe do Empiku.

Osoby, którzy otrzymali wynik dobry to:

Kolasiński Wiktor – klasa I gimnazjum

Perzyński Maciej - klasa I gimnazjum

Bednarczyk Michał – klasa 6

Fedoruk Wiktoria – klasa 5

Uczniowie z wynikiem bardzo dobrym to:

Chodaczek Nina – klasa 5

Gabriela Gałązka - klasa 5

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz przygód z językiem angielskim!

Anna Chodzińska

karta rowerowa 2013 004Uczniowie klasy czwartej pod koniec roku szkolnego przygotowywali się w ramach zajęć technicznych do uzyskania karty rowerowej. Uwieńczeniem ich starań był egzamin na kartę rowerową, który odbył się 24 czerwca 2013r. Do egzaminu przystąpiło 12 osób. Część teoretyczną zdali wszyscy uczniowie, którzy następnie przystąpili do części praktycznej. Ostatecznie 11 osób uzyskało kartę rowerową. Życzymy bezpiecznych wycieczek rowerowych!

Mirosława Wypchło

dni kultur 050W tym tygodniu po raz piąty obchodziliśmy z uczniami naszej szkoły Dni Kultur. Wtorek 19 czerwca poświęcony był zagadnieniom związanym z kulturą i historią Australii oraz Nowej Zelandii. Pierwszą część programu stanowiły prezentacje multimedialne dotyczące obu tych krajów przygotowane przez klasę 5 i 6 szkoły podstawowej oraz I gimnazjum. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się kim są Aborygeni i Maorysi, jakie niesamowite zwierzęta zamieszkują te tereny oraz dlaczego warto odwiedzić jaskinie u podnóży Świętej Góry Uluru. Po krótkiej przerwie uczniowie oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na specjalny poczęstunek przygotowany przez klasę 4, 5 oraz 6.

dni kultur 123W tygodniu poprzedzającym obchody Dni Kultur na lekcjach angielskiego zmagaliśmy się z oryginalnymi przepisami współczesnej kuchni australijskiej, tak, aby potem można było zaprezentować te niecodzienne smaki kolegom i koleżankom w naszej szkole. Wszystkie dania były palce lizać, a szczególne zainteresowanie wzbudziły muffinki z colą oraz typowa potrawa świąteczna Christmas trifle. W przyszłym roku czas na piękną Walię, tajemniczą Szkocję oraz zieloną Irlandię. Zapraszamy:-)

ZAPRASZAMY DO GALERII

Anna Chodzińska

k ortografia4 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla klas 1-3 ,,AS ORTOGRAFII". Oto wyniki:

Klasa 1

I miejsce – Zosia Perzyńska

II miejsce – Jan Ponichter

III miejsce – Michał Sas

Klasa 2a

I miejsce – Aleks Górski

II miejsce – Ignacy Kaleta

III miejsce –Patrycja Wypchło

Klasa 2b

I miejsce – Wojciech Kryński

II miejsce – Jakub Lechowicz

III miejsce – Aleksandra Bielenik

Klasa 3

I miejsce – Zuzanna Wypchło, Aleksander Jaros i Aleksandra Miłachowska

II miejsce- Hubert Hepner

III miejsce –Julia Ciołkowska

 

Zwycięzcom gratulujemy!!

Katarzyna Mioduszewska