Aktualności

logoTemat tegorocznej edycji Festiwalu Nauki to "Zmysły cz.1".
 
W bieżącym roku zajmiemy się zgłębianiem tajemnic słuchu, wzroku i równowagi.  
 
 Festiwal składa się z konkursu dla uczniów szkół podstawowych powiatu wołomińskiego oraz pikniku naukowego, podczas którego organizowane są zajęcia przez studentów Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Szkoły Nauk Ścisłych UKSW oraz pokazy doświadczeń przygotowane przez uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 48 Aktywności Twórczej.
 
 

ZADANIA KONKURSOWE SĄ NASTĘPUJĄCE:  

          

W kategorii I – klasy 0-3,  (Praca indywidualna)

I wszystko gra - zbuduj dowolny instrument muzyczny z materiałów ogólnodostępnych i zagraj na nim melodię.

lub

Praca plastyczna - Narysuj muzykę, czyli wykonaj dowolną techniką rysunek na formacie A3 inspirowany utworem M.Ravela „Bolero”.

W kategorii II –klasy 4-6 (Praca indywidualna)

I wszystko gra – wykorzystując naczynia wypełnione wodą, stwórz instrument, na którym zagrasz, co najmniej minutowy utwór. Do oceny należy przesłać film prezentujący działanie uczestnika.

lub

Praca plastyczna - Oszukaj wzrok, czyli wykonaj autorski rysunek 3D dowolną techniką na formacie A3, wykorzystując złudzenia optyczne. 

Zgłoszenia należy przesłać do 20.05.2016r., a wykonane prace do 03.06.2016r.. Gala finałowa odbędzie się 10.06.2016r..

Nad wydarzeniem patronat objęli:

patronat

20151218 162146"Już słychać kolędy,
Już pachnie świętami…
Syn Boży się rodzi,
By zamieszkać z nami."

Uczniowie klas 1-3 tradycyjnie już wzięli udział w inscenizacji Jasełek. Cała uroczystość odbyła się 18 grudnia w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. Na dużej scenie, w pięknych strojach i z kolędą na ustach nasi mali aktorzy przenieśli nas w czasie do biednego Betlejem, gdzie na sianie narodził się mały Jezus. Przywitali go pasterze, Trzej Królowie złożyli mu dary, a nad spokojnym snem Dzieciny czuwały zastępy małych aniołków. Niezwykłe wzruszenie, duma i radość malowały się na twarzach zaproszonych gości, gdy patrzyli na uśmiechnięte buzie i zaróżowione z przejęcia policzki naszych aktorów.

            Zanieśmy ten uśmiech i szczerą radość dzieci do naszych domów, gdzie w blasku świec, obok pięknie ubranej choinki zasiądziemy do wigilijnej kolacji życząc sobie zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

M.Hebda-Łuczkiewicz

kiermasz 2015 001PODSUMOWANIE KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom,  nauczycielom i wychowawcom którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Kiermaszu Świątecznego.

W TYM ROKU ZEBRANO  4734 ZŁ.

Najwięcej pieniędzy zebrała klasa 5a – aż 1007,00  zł !!!!!!

Na drugim miejscu uplasowała się klas 2 z kwotą 806,00 zł, a na trzecim  klasa 5b -680, 71 zł.

 Stoisko każdej klasy wyglądało pięknie i atrakcyjnie.  Na każdym z nich były przedmioty wykonane przez dzieci. Nie zabrakło także jedzenia i świeżo wyciskanych soków.  W niektórych klasach do pracy przy stoiskach włączyli się rodzice. Bardzo się z tego cieszymy , ponieważ uważamy, że jest to najlepszy sposób integracji wspólnoty szkolnej. Dziękujemy.

Wszystkie pieniążki zostaną zagospodarowane zgodnie z planem zatwierdzonym przez Samorząd Szkolny.

Dziękujemy w imieniu uczniów.

Zapraszamy do galerii

Tamara Kostencka

FETA 2015 144

29 października w naszej szkole nie było uczniów, nauczycieli ani rodziców – zastąpili ich aktorzy, reżyserzy i widzowie… Nie było lekcji – był teatr!!!

                Już po raz 10. spotkaliśmy się podczas Festiwalu Teatralnego Szkoły Aktywności Twórczej FETA. Jego tegorocznym hasłem była „Kultura, sztuka i wychowanie”. Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali swoje przedstawienia: adaptacje znanych i lubianych książek, piękne baśnie z głębokim przesłaniem i autorskie spektakle, które bawiły, wzruszały, zachwycały.

                Aktorzy z 5a dali nam zabawną lekcje dobrego wychowania w przedstawieniu „Bon czy ton”. Wraz z uczniami klasy 6 poznaliśmy „Tajemniczy pokój dyrektora”, a klasa 4 zaprosiła nas na spektakl pt. „Wesoła szkoła”. Uczniowie klasy 5b zabrali nas do krainy baśni w spektaklu „Jest taki kwiat”. Wychowankowie z 1b przedstawili opowieść o „Królewnie Gburce”, zaś klasa 3 zaprosiła wszystkich na spotkanie z niezwykłym bohaterem książki Carla Collodiego – „Pinokiem”. „Przygody niegrzecznej żabki” przygotowali specjalnie dla nas uczniowie z klasy 1a. Drugoklasiści zaprezentowali się znakomicie w spektaklu „Bądź bezpieczny na drodze”.

Podczas przerwy mogliśmy odwiedzić festiwalową kawiarenkę, skosztować przepysznych, domowych wypieków i porozmawiać o swoich wrażeniach.

Czy tego dnia czegoś się nauczyliśmy? Z pewnością tak – ta niezwykła przygoda z teatrem była prawdziwą i niezapomnianą lekcją wychowania przez sztukę!!! Wszystkim małym artystom należą się gromkie brawa, a widzom życzymy, aby zachowali w sercach radość, a także wzruszenia, jakich dostarczył ten dzień. Przecież teatr jest właśnie po to…

„(…)żeby wszystko było inne niż dotąd. 
Żeby iść do domu w zamyśleniu, 
w zachwycie.

I już zawsze w misce księżyc widzieć...”

(J. Kulmowa)

Zapraszamy do galerii

K.Bandulet

ryteblota kl2 19Uczniowie spędzali czas bardzo aktywnie. Urocze miejsce, w którym byliśmy,  Ryte Błota nad jeziorem Zbiczno, odkryło przed nami  piękno tamtego terenu.  Każdego dnia czekało na nas mnóstwo atrakcji…

Zabawy w piasku na plaży były jednymi z ulubionych. Dzieci rewelacyjnie wczuły się w rolę Wikingów i statki, które tworzyły z piasku, oddawały rzeczywisty obraz odległych czasów. 

Wędrówki po lesie również pozwoliły nam przenieść się w świat wyobraźni. Braliśmy udział w spartakiadzie sportowej oraz grach strategicznych.  Mogliśmy poczuć się jak w Puszczy Amazońskiej.  Odkryliśmy w sobie wielkich inżynierów. Budowaliśmy szałasy, szukaliśmy kryjówek  przed lotnikiem, ćwiczyliśmy swoją sprawność fizyczną i mieliśmy okazję spotkać leśnych mieszkańców… 

Podczas Zielonej Szkoły mieliśmy okazję przypomnieć sobie zajęcia kulinarne przygotowując własnoręcznie sałatkę owocową i warzywną. Najprzyjemniejszy był moment kiedy mogliśmy zjeść nasze sałatki.  Przypływ energii, który zawdzięczaliśmy tego wieczoru witaminom, zaowocował aktywnym udziałem w karaoke.

Dzieci miały również  okazję wykazać się pomysłowością podczas zajęć plastycznych i teatralnych. 

Dużo pozytywnych wrażeń dostarczyło nam strzelanie z łuku do tarczy. Mieliśmy okazję poćwiczyć celność, która potem przydała nam się podczas gry w piłkę i strzelania goli do bramki drużyny przeciwnej.

Wieczory także należały do przyjemnych ponieważ mogliśmy zintegrować się tańcząc wspólnie na dyskotece, brać udział w nocnych poszukiwaniach czy też piec kiełbaski w ognisku.

Czas na Zielonej Szkole mieliśmy wypełniony po brzegi…  Nie było czasu na nudę.

 Jesień była dla nas łaskawa, obdarowała nas wysokimi temperaturami jak na te porę roku oraz mnóstwem promieni słonecznych, które również przyczyniły się do tego, ze uśmiech nie znikał z naszych twarzy do ostatniego dnia pobytu… 

Czekamy na następną Zieloną Szkołę…!!! 

Hanna Drobek

Fotorelacja z czwartego dnia już w galerii!!!

ZOBACZ

ryteblota 4 022

 

piknik09 2014  001Jak co roku we wrześniu w SAT odbył się Festyn Rodzinny. Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach. Na odwiedzających rodziców i dzieci czekało wiele atrakcji. Można było obejrzeć pokaz Judo, spróbować sił jako rzeźbiarz lub malarz pod okiem profesjonalisty. Na Zumbę tradycyjnie zaprosiła nasza pedagog Pani Ela. Gry i zabawy dla dzieci i rodziców przygotowane przez Pana Tomka i Panią Hanię sprawiły wszystkim wiele radości. Pan Zbyszek Pachulski kolejny raz zasadził z dziećmi cebulki kwiatowe, które na wiosnę umilą nam ogród. Natychmiastowe zdjęcia rodzinne to kolejna z atrakcji, przygotowana dzięki Panu Marcinowi Macukowi. Kolaż ze zrobionych zdjęć niebawem zawiśnie w szkole. Choć pogoda nam nie sprzyjała wszyscy wyszli zadowoleni i syci zarówno duchowo jak i cieleśnie dzięki smacznym kiełbaskom z grilla. Serdecznie zapraszamy na kolejny festyn już wiosną.

Zobacz galerię zdjęć

Joanna Kaczyńska-Walczak