Aktualności

dzen nauczyciela„Przeciętny nauczyciel mówi, 
Dobry wyjaśnia,
Znakomity nauczyciel daje przykład,
 Ale ten wielki inspiruje”
William Arthur Ward 

     

Jak co roku – 14 października – obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. Również w naszej szkole świętowaliśmy ten dzień. Uczniowie dziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Były laurki, piękne bukiety kwiatów, pyszne czekoladki oraz dużo buziaków i uścisków. Wszyscy uczniowie SAT napisali życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły, a dodatkowo młodsi zrobili portrety swoich ulubionych nauczycieli. Życzenia wywieszone są w antyramach, przed wejściem do szkoły, jest ich ponad 90, wiec jest co poczytać. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkim nauczycielom 
życzymy dalszych sukcesów
zarówno tych prywatnych jak i zawodowych!

IMAG2199 Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że w dniach 10-14 października nasza szkoła była uczestnikiem projektu KIDSPEAK, realizowanego przy współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC.

Projekt przeznaczony był dla klas 4-6, jednakże wolontariuszki były tak miłe, że zgodziły się poprowadzić lekcje również w każdej z klas młodszych: 1, 2a, 2b oraz 3.

Były to niezapomniane chwile, a dzieci (szczególnie z klasy pierwszej) były zachwycone. Jako ich „pani od angielskiego” miałam sporą satysfakcję, ponieważ uczniowie dużo rozumieli, starali się odpowiadać na pytania i byli bardzo zainteresowani trzema omawianymi krajami. Tutaj na szczególną pochwałę zasłużyła klasa trzecia.

Gościliśmy trzy wolontariuszki: Elizę z Niemiec, Żenię z Rosji  i Isadorę z odległej Brazylii! Dziewczyny nocowały w domach naszych uczniów (przy okazji jeszcze raz dziękujemy rodzicom, którzy zdecydowali się je ugościć), a w ciągu dnia prowadziły warsztaty dla naszych dzieci w języku angielskim.

Zapoznawały uczniów SAT z kulturą, obyczajami, historią i ciekawostkami dotyczącymi ich krajów. Zajęcia prowadzone były w formie tzw. interaktywnych warsztatów, czyli poprzez gry i zabawy.

Wierzymy, że dzięki takim spotkaniom dzieci oswoiły się z mówionym, autentycznym językiem angielskim. Ogromną korzyścią była też możliwość bliższego poznania osoby wywodzącej się z innego kręgu kulturowego, zaciekawienie światem.

Był to niezwykle ciekawy tydzień w naszej szkole!

W przyszłym roku szkolnym również mamy zamiar wziąć udział w projekcie KIDSPEAK.

Galeria

Katarzyna Kaczanowska

2Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Postanowiliśmy więc wybrać się w podróż. Poznaliśmy różne ciekawe zakątki, nie tylko Europy, ale też Świata pokazywane na mapach, globusach i ilustracjach. Oglądaliśmy różne mapy, które dzieci przyniosły do szkoły. Były też globusy, te małe i duże. Rozmawialiśmy o różnych sposobach podróżowania. Poznaliśmy historię i tradycje krajów sąsiadujących z Polską. Nauczyliśmy się podstawowych słówek w wybranych językach :). Znamy już wszystkie stolice Państw sąsiadujących z Polską oraz najważniejsze zabytki i wygląd flag naszych sąsiadów.

GALERIA

Marta Ponińska

ba 2017 16

W piątkowe przedpołudnie – 10 lutego – tuż przed feriami odbył się jakże długo oczekiwany przez uczniów i nauczycieli ;) BAL KARNAWAŁOWY. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, królów i królowych oraz innych barwnych postaci z bajek i filmów. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci świetnie się bawiły. U młodszych uczniów tańce i pląsy przeplatane były zabawami i muzycznymi konkurencjami, które prowadzili profesjonalni animatorzy.  Starsi wybrali króla (Michał Ufnal) i królową balu (Julia Ożarowska). Gratulujemy! W przerwie podczas balu można było odpocząć i pogawędzić przy pączku i soczku. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole!

Galeria

Samorząd Szkolny

karta rowerowa2017W dniu 19 czerwca 2017 roku odbył się kolejny egzamin uprawniający do uzyskania Karty Rowerowej. W tym roku uczniowie klasy 5 przystąpili do egzaminu, który składał się z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej. Większość uczniów wykazała się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi. Życzymy bezpiecznych wycieczek rowerowych.

M.Wypchło

dzien rodziny 2017 87 

               Początek czerwca daje nam wiele okazji do radości! Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, słońce dodaje sił, a wszystkie dzieci hucznie obchodzą swoje święto! Z tej okazji i w naszej szkole zaroiło się od atrakcji.

               01 czerwca był „dniem bez plecaka”, co nie oznacza, że uczniowie niczego się nie uczyli… Wręcz przeciwnie! Wychowankowie Szkoły Aktywności Twórczej odbyli wielką podróż przez kilka kontynentów, a przecież wszyscy wiemy, że podróże kształcą! Dzięki zabawom ruchowym i plastycznym, a także niezapomnianym warsztatom muzycznym dzieci poznały elementy kultury takich państw jak: Hiszpania, Włochy, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej czy Chiny. Organizatorzy nie zapomnieli też o rodzimym – polski akcencie folklorystycznym! Zabawy poprowadzili nauczyciele, którzy przy tej okazji pokazali się uczniom z całkiem nowej strony: Pani Dominika wystąpiła w ludowym stroju; pani Mirka wcieliła się w Mireille Mathieu, a pan Tomek przewodził z zapałem hiszpańskiej „bitwie na pomidory”! Na uczniów czekały również lody i dmuchane zamki! O godzinie 15.00 do zabawy dołączyli rodzice naszych podopiecznych, którzy otrzymali upominki od swoich pociech. Dopełnieniem dnia był wspólny grill i turniej piłki nożnej.

Tego dnia wszystkim dopisywał znakomity humor, bo przecież „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”

GALERIA

K.Bandulet

fn 2017 02

XV Festiwal Nauki Szkoły Aktywności Twórczej odbył się dnia 8 czerwca 2017 roku. Temat tegorocznej edycji to „Zmysły, cz.2”.

Nad wydarzeniem patronat objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Uniwersytet Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Szkoła Nauk Ścisłych, Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, Burmistrz Miasta Zielonka, Miesięcznik „Młody technik”. Współorganizatorem był Starosta Powiatu Wołomińskiego.

Zadania konkursowe były następujące:
- dla klas 1-3: Świat smaków, czyli jak wygląda smak? Narysuj smaki : słony, kwaśny, słodki, gorzki. Praca na A3 wykonana techniką dowolną.
- dla klas 4-6: Wykonaj Lapbook, czyli interaktywną książkę o zmysłach (smak, węch, dotyk) lub wykonanie makiety smaków świata w formie 3D techniką dowolną.

Do konkursu zgłosiło się 72 uczniów z 5 szkół powiatu wołomińskiego.

W tematykę festiwalu wprowadziła nas pani Dominika Lipińska omawiając funkcjonowanie naszego mózgu i jego funkcje ze szczególnym uwzględnieniem zmysłów smaku, węchu i dotyku. Po części oficjalnej uczniowie i zaproszeni goście uczestniczyli w pokazach doświadczeń przygotowanych przez studentów UKSW Szkoła Nauk Ścisłych Wydział Matematyczno-przyrodniczy pod kierunkiem dr Joanny Kandzi. Do dyspozycji były stoiska przygotowane przez firmę „Mali Einsteini” oraz  uczniów Szkoły Aktywności Twórczej.fn 2017 01

Wyniki XV Festiwalu Nauki Szkoły Aktywności Twórczej „Zmysły cz.2”

Klasy 4-6

I miejsce – Hanna Adamowicz SP nr 1 Kobyłka

II miejsce – Anna Korus NSP 48 Aktywności Twórczej Zielonka

III miejsce – Filip Sadzyński NSP 48 Aktywności Twórczej Zielonka

III miejsce – Julia Nowak NSP 48 Aktywności Twórczej Zielonka

Wyróżnienia:

Łucja Kudła SP nr3 Zielonka

Franciszek Wójcik NSP 48 Aktywności Twórczej Zielonka

Krzysztof Żelazo NSP 48 Aktywności Twórczej Zielonka

Kacper Dzięcioł NSP 48 Aktywności Twórczej Zielonka

Klasy 0-3

I miejsce – Oliwia Malinowska NSP 48 Aktywności Twórczej Zielonka

I miejsce – Kacper Iwan SP nr 2 Marki

II miejsce – Krystyna Sowa NSP 48 Aktywności Twórczej Zielonka

III miejsce – Weronika Kurnikowska SP nr 5 Marki

Wyróżnienia:

Zuzanna Górecka NSP 48 Aktywności Twórczej Zielonka

Jakub Wróbel SP nr 5 Marki

Nadia Balcewicz-Broza NSP 48 Aktywności Twórczej Zielonka

Jakub Laskowski SP nr 5 Marki

Kacper Burda SP nr 5 Marki

Nagrody wyróżnionym uczniom wręczała dr Joanna Kandzia z UKSW oraz Mirosława Wypchło wicedyrektor Szkoły Aktywności Twórczej.

Gratulujemy nagrodzonym. Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy do galerii 

krowerowa2017 15W dniu 12 czerwca uczniowie klas 4 i 5 udali się do Miateczka Ruchu Drogowego w Modlinie, aby szkolić swoije umiejętności w zakresie praktycznego wykorzystania wiedzy. W bezpiecznych warunkach mogli przeokonali się, że odpowiedzialne poruszanie się w ruchu drogowym wymaga nie tylko umiejętności jazdy na rowerze, ale również znajomości znaków drogowych i zasad poruszania się. Niestabilna pogoda skróciła nieco nasz pobyt. Zdobyte doświadczenia zapewne zaprocentują podczas uzyskiwania Karty Rowerowej przez klasę 5. Trzymamy kciuki za 100% skuteczność podczas egzaminu, który odbędzie się już 19 czerwca.   

GALERIA

Mirosława Wypchło