Aktualności

               Święto Niepodległości zawsze jest w naszej szkole dniem obchodzonym niezwykle uroczyście. Towarzyszą mu galowe stroje, kotyliony, hymn i wyjątkowe apele łączące całą szkolną społeczność. Tak było i w tym roku…

10 listopada uczniowie Niepublicznej Szkoły Aktywności Twórczej przygotowali dla swoich kolegów, dyrekcji i nauczycieli niezwykłą uroczystość. Językiem poezji opowiedzieli o miłości do Ojczyzny i drodze do odzyskania przez Polskę wolności. Wysłuchaliśmy przepięknych wierszy autorstwa naszych dzieci. Utwory ułożyły się w opowieść o historii kraju – od najdawniejszych dziejów i dokonań królów, przez walkę narodowo-wyzwoleńczą, wybuch wojny, Powstanie Warszawskie, aż po radosne dni 1918 roku, kiedy to Polska odzyskała niepodległość oraz czasy współczesne, w których możemy się wolnością cieszyć. Poetyckim obrazom towarzyszyły wystąpienia chóru – trzecioklasistów śpiewających pieśni patriotyczne będące wspaniałą, muzyczną ilustracją do wierszy.

Nie tylko my doceniliśmy walory artystyczne uczniowskiej twórczości. Utwory wzięły bowiem udział w XVI edycji Powiatowego Konkursu Literackiego Liryki o Niepodległej i odniosły tam ogromne sukcesy. Czworo naszych uczniów zostało laureatami gminnego etapu poetyckich zmagań. Kacper Dzięcioł, Wojciech Bandulet, Wojciech Kryński oraz Zofia Bandulet będą reprezentować gminę Zielonka podczas finału w Kobyłce. W trakcie Apelu uroczyście wręczyliśmy im nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie zwieńczył słynny film animowany Tomasza Bagińskiego pt. „Historia Polski”.

Zapraszamy do galerii zdjęć, w której upamiętniliśmy nasze spotkanie, a także do lektury niezwykłych wierszy naszych uczniów zamieszczonych w zakładce Twórczość uczniowska

Katarzyna Bandulet

SZANOWNI PAŃSTWO,

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 7 lipca 2014 r.  w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe informujemy, że nasza szkoła korzysta z tej dotacji. W związku z tym szkoła zamawia podręczniki i materiały ćwiczeniowe w ramach dotacji, natomiast zakup reszty podręczników i ćwiczeń oraz  materiały dydaktyczne dla uczniów z roczników nieobjętych jeszcze dotacją, tak jak dotychczas, kupują rodzice samodzielnie.

Na zamieszczonych wykazach widnieją jedynie te podręczniki, które kupują rodzice.

 Podręczniki objęte dotacją będą wypożyczane przez szkołę uczniom. Jeżeli uczeń nie zwróci podręcznika na koniec roku  lub jeżeli zwróci zniszczony podręcznik, szkoła będzie wymagać od rodziców zwrotu kosztów zakupionego podręcznika. Podręczniki będą wykorzystywane przez trzy kolejne roczniki uczniów.

Tamara Kostencka

podreczniki

Wykaz dla klasy 1

Wykaz dla klasy 2

Wykaz dla klasy 3

Wykaz dla klasy 4

Wykaz dla klasy 5

Wykaz dla klasy 6 

plywanie 007

 W dniu 09-12 czerwca 2016 roku na Basenie Osir Huragan Wołomin odbyły się Zawody Pływackie klas I-III. W zawodach wystąpili uczniowie z roczników 2003-2008, reprezentujący 4 nasze klasy: 1A,1B, 2 i 3. Rywalizacja przebiegała na dystansie 25 m w dwóch stylach: grzbietowym i dowolnym oraz dla klas pierwszych na małym basenie. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale. 

Read More

Klasa, która osiągnęła najlepszy wynik w tym roku szkolnym jest klasa 6 ze średnią  5,30. Drugie miejsce zajęła klasa 4 ze średnią 5,18.

 

Stypendium  na rok szkolny 2016/17  otrzymuje  uczeń klasy 5a – Ignacy Kaleta, który uzyskał średnią 5,83.  Gratulujemy!

 

Najwyższą frekwencję uzyska klasa 4 – 95,00 % i zajmuje I miejsce w szkole, II miejsce w szkole zajęła klasa 5b – 94,76 %, a miejsce III klasa  3 – 94,00%.

 

Nagrodę Burmistrza Miasta Zielonka  otrzymują uczniowie klasy 6, którzy osiągnęli średnią z zajęć dydaktycznych 5,4 i powyżej oraz wzorowe zachowanie. Mamy trzech takich uczniów:

  • Zuzanna Wypchło ze średnią 6,00
  • Aleksandra Miłachowska  ze średnią 5,50  
  • Marta Demianiuk  ze średnią 5,42

Gratulujemy wyróżnionym uczniom!

T.Kostencka

karta row 2016 003          Uzyskanie Karty Rowerowej to pierwsze poważne uprawnienie państwowe, które nabywają uczniowie naszej szkoły. W bieżącym roku szkolnym klasa 5b w toku przygotowania do egzaminu na Kartę Rowerową podczas zajęć technicznych zdobywała wiedzę o przepisach ruchu drogowego, zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz obsłudze roweru. Umiejętności poruszania się zgodnie z poznanymi zasadami uczniowie ćwiczyli w Miasteczku Ruchu Drogowego w Modlinie. Podsumowaniem podjętych działań był egzamin na Kartę Rowerową, który składał się z części teoretycznej i praktycznej. W dniu 13.06.2015r. odbyła się część teoretyczna egzaminu, a poprawa 16.06.2015r. Zwieńczeniem był egzamin praktyczny, który odbył się 17.06.2015r. Wszyscy uczniowie klasy 5b pomyślnie zdali egzaminy i tym samym uzyskali Kartę Rowerową. Gratuluję i życzę bezpiecznych podróży!

Mirosława Wypchło

karta row 2016 006

SZANOWNI  RODZICE,

ZE WZGLĘDU NA PROGNOZOWANE UPAŁY (31 STOPNI W CIENIU) W DNIU 23 CZERWCA,

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ

O GODZINIE 14: 30 DLA UCZNIÓW KLAS 4, 5A, 5B , 6 ,

O GODZINIE 16:00 DLA UCZNIÓW KLAS 1A, 1B, 2 , 3.

Tamara Kostencka

ortografia17 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Zielonce odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Miejskiego Konkursu Ortograficznego o Pióro Burmistrza Zielonki.

Z wielką radością i dumą zawiadamiamy, że I miejsce w ortograficznych zmaganiach uczniów klas V zdobył reprezentant naszej szkoły MAKS BEDEŁEK!

Wśród najlepszych szóstoklasistów również mamy swoją reprezentantkę –

 ZUZANNA WYPCHŁO zajęła miejsce III!

 GRATULUJEMY!!!

K.Bandulet

sprawiedliwi 029Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat głosi napis umieszczany na medalu Sprawiedliwy wśród narodów świata. Jest to najwyższe izraelskie odznaczenie przyznawane przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem w Jerozolimie osobom, które, nie będąc narodowości żydowskiej, z narażeniem życia ratowały Żydów podczas II wojny światowej.

17 czerwca 2016 roku mieliśmy zaszczyt poznać osobę wyróżnioną takim odznaczeniem. Mury naszej szkoły odwiedziła babcia jednej z uczennic - pani Teresa Podolak. Jej rodzina ocaliła podczas wojny kilka osób, między innymi dziesięcioletniego, żydowskiego chłopca, przegarniając go do swojego domu i otaczając opieką przez kilka lat. Z zapartym tchem wysłuchaliśmy niezwykłej historii o prawdziwym człowieczeństwie i otwarciu na drugiego człowieka, a także o czasach, w których pomoc bliźniemu wymagała niezwykłej odwagi i bohaterstwa. Pani Teresa ukazała wzruszającą historię swojej rodziny poprzez wspomnienia z dzieciństwa: czasem smutne, a czasem zabawne, ukazujące dziecięcy punkt widzenia, a dzięki temu tak bliskie młodym słuchaczom i tak poruszające…

Naszym gościem był tego dnia także pan Zbigniew Niziński – Przewodniczący Fundacji „Pamięć, która trwa”. Uświadomił nam potrzebę upamiętniania ofiar, które zbrodnicza ideologia próbowała zmieść bez śladu z powierzchni ziemi. Opowiedział również o ludziach, których postępowanie – szlachetne, godne i piękne – często pozostaje tajemnicą przeszłości, choć pamięć o nich i ich dokonaniach powinna być przechowywana jak największy skarb.

Spotkanie z wyjątkowymi gośćmi było niezapomnianą lekcją i ogromnym przeżyciem dla wszystkich mogących w nim uczestniczyć. Była to lekcja, z której wyszliśmy przekonani, że niezależnie od okoliczności naszym zadaniem jest  przede wszystkim bycie dobrym człowiekiem.

Zapraszamy do galerii

K. Bandulet