Aktualności

FETA 2015 144

29 października w naszej szkole nie było uczniów, nauczycieli ani rodziców – zastąpili ich aktorzy, reżyserzy i widzowie… Nie było lekcji – był teatr!!!

                Już po raz 10. spotkaliśmy się podczas Festiwalu Teatralnego Szkoły Aktywności Twórczej FETA. Jego tegorocznym hasłem była „Kultura, sztuka i wychowanie”. Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali swoje przedstawienia: adaptacje znanych i lubianych książek, piękne baśnie z głębokim przesłaniem i autorskie spektakle, które bawiły, wzruszały, zachwycały.

                Aktorzy z 5a dali nam zabawną lekcje dobrego wychowania w przedstawieniu „Bon czy ton”. Wraz z uczniami klasy 6 poznaliśmy „Tajemniczy pokój dyrektora”, a klasa 4 zaprosiła nas na spektakl pt. „Wesoła szkoła”. Uczniowie klasy 5b zabrali nas do krainy baśni w spektaklu „Jest taki kwiat”. Wychowankowie z 1b przedstawili opowieść o „Królewnie Gburce”, zaś klasa 3 zaprosiła wszystkich na spotkanie z niezwykłym bohaterem książki Carla Collodiego – „Pinokiem”. „Przygody niegrzecznej żabki” przygotowali specjalnie dla nas uczniowie z klasy 1a. Drugoklasiści zaprezentowali się znakomicie w spektaklu „Bądź bezpieczny na drodze”.

Podczas przerwy mogliśmy odwiedzić festiwalową kawiarenkę, skosztować przepysznych, domowych wypieków i porozmawiać o swoich wrażeniach.

Czy tego dnia czegoś się nauczyliśmy? Z pewnością tak – ta niezwykła przygoda z teatrem była prawdziwą i niezapomnianą lekcją wychowania przez sztukę!!! Wszystkim małym artystom należą się gromkie brawa, a widzom życzymy, aby zachowali w sercach radość, a także wzruszenia, jakich dostarczył ten dzień. Przecież teatr jest właśnie po to…

„(…)żeby wszystko było inne niż dotąd. 
Żeby iść do domu w zamyśleniu, 
w zachwycie.

I już zawsze w misce księżyc widzieć...”

(J. Kulmowa)

Zapraszamy do galerii

K.Bandulet

Klasa, która osiągnęła najlepszy wynik w tym roku szkolnym jest klasa 6 ze średnią  5,27. Drugie miejsce zajęła klasa5 – ze średnią 5,00.

Najlepszym uczniem w szkole, który osiągną średnią ocen  5,83 i wzorowe zachowanie jest ALEKSANDER JAROS Z KLASY 5.  Alek otrzymuje  stypendium na rok szkolny 2015/16.

Serdecznie gratulujemy.

Najlepsza frekwencja  w szkole :

Klasa 4a – 94,0%

Klasa 4b – 93,9%

            Szkolny konkurs ortograficzny o „Różę dyrektora szkoły” wygrał ALEKSANDER JAROS  z klasy 5. Mamy nadzieję, że róża będzie pięknie rosła w ogródku!

Tytuł Najlepszego Sportowca Roku SAT w roku szkolnym 2014/15 otrzymuje Antonina Potykanowicz  z klasy 0.

Jakub Ruszczyk z klasy 1 otrzymał grawerowany dyplom za zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie „ZUCH”.

Nagrodę Burmistrza miasta Zielonka otrzymali uczniowie klasy 6, którzy uzyskali średnią powyżej 5,4 i wzorowe zachowanie:

Maria Baczyńska –   średnia 5.42

Alicja Bilińska –  średnia 5,58

Ksenia Iwanowska – średnia 5,67

Igor Juszczuk – średnia 5,67

Martyna Rutka – średnia 5,58

Lena Sławińska – średnia 5,58

Gratulujemy wyróżnionym uczniom!

T.Kostencka

podreczniki

Wykaz dla klasy 1

Wykaz dla klasy 2

Wykaz dla klasy 3

Wykaz dla klasy 4

Wykaz dla klasy 5a, 5b

Wykaz dla klasy 6 

 

szachyW Mistrzostwach szkoły wzięło udział 29 reprezentantów wszystkich klas, od 0 do 6. Głównie dzieci, które uczestniczyły lub uczestniczą w szkolnych zajęciach szachowych. Najliczniejsza grupa to uczniowie z 1 i 2 klasy, objęta obowiązkowym szkoleniem w placówce. To właśnie oni wiedli prym i dodawali emocji zawodom. Niestety, nie wszyscy ukończyli zawody, z różnych przyczyn. M.in Jakub Stelmaszyński po 3 zwycięstwach musiał opuścić zawody a kto wie czy nie mógł by ich wygrać.Walka do końca była emocjonująca co świadczy, że na końcu turnieju było 5 liderów z tą samą ilością punktów i każdy z porażką na koncie. O zwycięstwie musiały zadecydować punkty pomocnicze, które najlepsze posiadał Ignacy Kaleta z 4a. Niespodzianką było II miejsce Mikołaja Piskorza, który musiał nadrabiać zaległości wiedzy o szachach. Jak widać, można sumienną pracą dogonić najlepszych. Mikołaj, gdyby nie potknął się w ostatniej partii Olkiem Parolem byłby pierwszy a tak na rzecz Ignasia podzielili się miejscami na podium. Najlepszą szachistką okazała się Ola Miłachowska z 5 klasy zajmując IV miejsce. Na V ukończył Maciej Demianiuk, który przy większej koncentracji mógłby zakończyć na pierwszym miejscu. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, natomiast medale zostały rozdane dla najlepszych w poszczególnych klasach. Dla tryumfatorów z klas I i II, miejscowy klub szachowy z Zielonki (UKS TSz Zieloni Zielonka) ufundował nagrody rzeczowe w postaci kompletu szachów i książeczek "Akademii Szachusia".

Strona turnieju

 

Robert Krasiewicz

IMGP780118 czerwca na pływalni MCS w Ząbkach podsumowaliśmy drugi semestr pływania rocznikowymi zawodami pływackimi. Wyścigi rozegrały się w 4 kategoriach. Chłopcy klasa 1, 2 i 3 oraz jedna kategoria dziewcząt.
 
Wszyscy uczestnicy mieli za zadanie przepłynąć jak najszybciej jedną długość pływalni - samodzielnie lub z pomocą sprzętu wypornościowego. Wszystkim gratulujemy poprawy wyników oraz wspaniałej postawy podczas oczekiwania na swoją kolei. Doping był słyszalny pomimo niewielkiej liczby uczestników :)
 
Po startach dzieci oddały się wspólnej zabawie w części rekreacyjnej pływalni. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z zawodów oraz dekoracji :)
 
Wyniki:
Dziewczynki:
 1. Pola Kaleta 34.04
 2. Karolinka Sobańska 44.38
 3. Martynka Ufnal 44.59
Chłopcy klasa III
 1. Krzysztof Żelazo 19.34
Chłopcy klasa II
 1. Wojtek Bandulet 35.47
 2. Franek Wójcik 36.97
 3. Mikołaj Piskorz 37.50
Chłopcy klasa I
 1. Szymon Archanowicz 31.78
 2. Janek Baczyński 36.00
 3. Adam Paradowski 37.09

Zapraszamy do galerii zdjęć

Piotr Litkowicz

wielkanoc 004Nie zaszkodzi trochę powspominać przed wakacjami.

Oto kilka zdjęć i filmików z Wielkanocy. W ramach poznawania tradycji wielkanocnych klasy 0-2 bawiły się w Easter Egg Hunt (poszukiwanie czekoladowych jajek, tym razem ukrytych na naszym placu zabaw i na terenie przed szkołą). Radości było co niemiara!

Dekorowaliśmy również Easter Muffins. Przy okazji rozwijania talentów artystycznych (czego efekty widać na załączonych zdjęciach) poznawaliśmy angielskie słówka i zwroty związane ze Świętami Wielkanocnymi. Buzie były uśmiechnięte i bardzo słodkie;-)

Zapraszamy do galerii

Katarzyna Kaczanowska

 

 

 

 

kanada 009Całkiem niedawno, bo 23 czerwca w ramach Festiwalu Kultur obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kanady. W tym roku do zabawy i zaznajamiania się z tym pięknym krajem postanowiłyśmy włączyć również najmłodszych. Podczas kilku lekcji poprzedzających nasze Święto opowiadałyśmy dzieciom o Kanadzie, kolorowaliśmy flagi, oglądaliśmy krótkie filmy dla dzieci (oczywiście po angielsku). W ramach projektu „Kanada” klasa 2 wykonała super plakaty poświęcone poszczególnym tematom, wybranym przez dzieci (informacje ogólne, mapka, sport, zwierzęta, jedzenie).

Uczniowie z klas 4-6 przygotowali wspaniałe prezentacje, które przybliżyły wszystkim kulturę kanadyjską oraz tradycje tego kraju.

23 czerwca układaliśmy „kanadyjskie” puzzle, był krótki quiz, a także zjedliśmy naleśniki z syropem klonowym (pancakes with maple syrup – mmmm…. Yummy! Mmmm….Delicious!).

Klasy 4-6 zaprosiły wszystkich na wspaniałe przyjęcie złożone z potraw charakterystycznych dla Kanady. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi Kanadyjczycy. A do tego było pysznie!!!

Tego dnia w szkole królował kolor biały oraz czerwony i wszędzie  widać było klonowe liście. Odbył się również konkurs na najlepszy strój związany z Kanadą. „Starszyzna” z klasy 6 wybrała wielu zwycięzców.

ENJOY YOUR SUMMER HOLIDAYS!!!

Zapraszamy do galerii

Katarzyna Kaczanowska
Anna Chodzińska