Gościem klasy VII na lekcji wiedzy o społeczeństwie był Pan mecenas Michał Hauszyld – radca prawy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Gość wprowadził uczniów w arkana zawodu prawnika oraz przedstawił podstawowe funkcje prawa. Pozostałą część lekcji wypełniły odpowiedzi eksperta na liczne pytania uczniów – Oli, Kuby oraz Maksa.

Zajęcia spotkały się z niezwykłym zainteresowaniem młodzieży, która w ciszy i skupieniu wysłuchała prelekcji Pana mecenasa.

Pragnę podziękować Panu Michałowi Hauszyldowi za poświęcony czas i zaangażowanie w przygotowanie tak ciekawego spotkania.

as1

M. Krzysiak

5 marca 2018r. w naszej szkole odbyły się wstępne pokazowe selekcje w konkursie Szkolny Mam Talent.

Wystąpili:
Bartosz Śliwa kl.V - recytacja;
Aleksander Parol kl. IV - gra na keyboardzie;
Marta Hepner kl. III A - recytacja;
Grupa "Moc Dziewczyn" kl. III A (Oliwia Malinowska, Lena Ziółkowska, Katarzyna Marek) - układ taneczny, śpiew;
 Michalina Matysek kl.III A - taniec.

Wszyscy uczestnicy byli fantastyczni, dlatego otrzymają pamiątkowe dyplomy. Nie wszyscy mogli zaprezentować talent na scenie. Martyna Ufnal z klasy V przyniosła trofea z warszawskiej Cavaliady - jednej z prestiżowych, jeździeckich imprez w Europie, gdzie była bezkonkurencyjna.

JUŻ NIEBAWEM ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH
NA WIELKĄ GALĘ TALENTÓW.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia

maski W marcu odbyły się, pierwsze z cyklu przygotowanego przy pomocy pedagogów teatralnych z Teatru Rozmaitości w Warszawie, warsztaty teatralne dla klasy VII. Uczniowie zobaczyli jak przestrzeń, której się znajdujemy wpływa nie tylko na nasz nastrój, ale przede wszystkim na nasze funkcjonowanie w grupie i poczucie bezpieczeństwa.

Kolejne warsztaty już w kwietniu.

21 lutego 2018r. uczniowie klas IV-VI mieli możliwość zmierzenia się z "bykami" językowymi. Mistrzami na miarę torreadorów poprawnej polszczyzny okazali się: Bartosz Śliwa z klasy V i uczniowie z klasy VI: Aleksander Hauszyld, Michalina Sokół, Julia Angielczyk, Antonina Skorek i Joanna Szeluga. Jakże słodko zrobiło się po zwycięstwie...

P1010133

01W ciepłe lutowe przedpołudnie młodzież z klas: VI i VII uczestniczyły w wyjątkowej lekcji w Punkcie Informacji Europejskiej w Warszawie. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali propozycji edukacji na terenie krajów europejskich i nie tylko. Bardzo ciekawe okazały się prezentacje projektów podejmowanych we współpracy młodych ludzi z różnych krajów. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na zapamiętanie imion i atrybutów boskich mieszkańców greckiego Olimpu i nie tylko. W ramach projektu klasowego uczniowie nie tylko przebrali się za wybrane postacie z mitologii greckiej. Zadbali o atrybuty i najmniejsze nawet szczegóły oraz zaprezentowali wiedzę na temat wybranej przez siebie postaci.

Brawo Klaso V!

dokumenty do pobrania